دستاوردی دیگر در فولاد مبارکه اصفهان پیوستن ایران به جمع سازندگان موتورهای نورد گرم

متخصصان شرکت فولاد مبارکه موفق به بومی سازی موتورهایی باتوان بالا در ناحیه نورد گرم شدند.

مرکز تخصصی فلزات: به گزارش خبرگزاری صداوسیما، مرکز اصفهان؛ رییس خرید قطعات یدکی شرکت فولاد مبارکه اصفهان گفت: با دست یابی به دانش فنی ساخت موتورهای نورد گرم ،کشورمان به جمع سازندگان این موتورها در جهان پیوست. 

احمد ذوالفقار بیک با اشاره به اینکه  این موتورهای فوق سنگین وزنی معادل  ۱۰۰ تن دارند و از روتور و استاتور تشکیل شده اند  افزود: این موتورها پیش از این، از ایتالیا وارد کشور می شد.

وی قیمت ساخت داخل این موتور، را یک پنجم  نمونه خارجی بیان کرد و افزود: نمونه خارجی این موتور  ۲۴۰ میلیارد ریال است در حالی که نمونه داخلی فقط با ۴۰ میلیارد ریال  درمدت دو سال، طراحی و ساخته شد.

رییس خرید قطعات یدکی شرکت فولاد مبارکه اصفهان گفت: با بومی سازی این موتور از خروج سالانه ۱۰۰ میلیون دلار ارز از کشورمان جلوگیری شد.

وی کاربرد این موتور را  کاهش ضخامت ورق ورودی از قسمت نورد مقدماتی به قسمت کلاف پیچه بیان کرد و افزود: خروجی ورق ها که از بین قفسه خارج می شود بین ۱ و نیم  تا ۱۶ میلی متر خواهد بود.

احمد ذوالفقار بیک افزود:در حال حاضر ۶۴ درصد قطعات مورد استفاده در شرکت فولاد مبارکه با صرفه جویی سالانه ۲۱۰ میلیارد تومان  ارز  از شرکت های داخلی تامین می شود.

درتلگرام با ما باشید.

مطالب مرتبط