چین به طور جدی مانع از راه اندازی واحدهای فولادسازی جدید در سال ۲۰۱۸ خواهد شد

مرکز تخصصی فلزات: رویترز گزارش داد که وزارت صنایع و فناوری چین (MIIT) اعلام کرده است که چین همچنان به کاهش ظرفیت تولید فولاد خود ادامه خواهد داد و به طور جدی مانع از راه اندازی واحدهای فولادسازی جدید در سال ۲۰۱۸ خواهد شد. MIIT  بیان داشت: “ما به شدت از راه اندازی واحدهای جدید فولادسازی جلوگیری خواهیم کرد. همچنین مانع از بازسازی و راه اندازی مجدد واحد های منسوخ شده فولادسازی خواهیم شد .”

MIIT   اضافه کرد: ” راهنمایی و نظارت بر مقامات محلی تشدید خواهد شد تا از دستیابی به هدف کاهش ظرفیت ها اطمینان حاصل شود “.

این وزارتخانه همچنین مطابق با برنامه مبارزه با آلودگی پکن، کارخانه های فولادسازی را به استفاده از فناوری قوس الکتریکی،  فرآیندی که آلودگی کمتری نسبت به کوره های سنتی احتراقی تولید می کند، تشویق نمود.

طبق گفته رسانه های دولتی، چین به هدف کاهش ۵۰ میلیون تنی ظرفیت فولاد در سال ۲۰۱۷ و نیز حذف ۱۲۰ میلیون تن از ظرفیت تولید فولاد غیرقانونی، دست یافته است. این کشور همچنین قصد دارد سریع تر از برنامه پیش بینی شده تا سال ۲۰۲۰، تا انتهای سال ۲۰۱۸، به کاهش ۱۵۰ میلیون تن دیگر از ظرفیت تولید فولاد دست یابد. چین ظرف دو سال گذشته ۱۱۵ میلیون تن از ظرفیت فولاد را کاهش داده است.

با این وجود، همچنان انتظار می رود تولید فولاد خام چین در سال ۲۰۱۷ با شکستن رکورد سال ۲۰۱۶، به ۸۳۲ میلیون تن در سال ۲۰۱۸ افزایش یابد.

در تلگرام باما باشید.

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *