افتتاح کارخانه ((خان استیل )) توسط رئیس جمهور افغانستان

رییس‌جمهور کشور افغانستان شنبه در مراسم گشایش کارخانۀ ذوب آهن و فولاد «خان استیل» سرمایه‌گذاری در این بخش را مهم خواند و گفت که هدف حکومت مبدل ساختن افغانستان به صادرکنندۀ فولاد در جهان است.

مرکز تخصصی فلزات: آقای غنی گفت: ((من افتخار می‌کنم که اکنون ما بهترین فولاد با کیفیت بالا، که یکی از رویاهای دوران کودکی من بود، را داریم. هدف‌ما این است که افغانستان را از کشور واردکنندۀ فولاد، به کشور صادرکنندۀ فولاد مبدل سازیم)). آقای غنی گفت که ایجاد کارخانۀ ذوب فولاد «خان ستیل» یک ابتکار بزرگ ملی و مذهبی است. او همچنان گفت که هر افغان مسؤول حفاظت از برنامه‌های ملی و ابتکارات است. رییس‌جمهور افزود: ((خوشبختانه، بیش از ۲۲۰هزارتُن فولاد توسط کارخانه‌ها در سال جاری تولید شده‌است.))
غنی همچنان گفت که درحال حاضر افغانستان دارای دو میلیارد تُن انبار آهن است. در همین‌حال، غنی گفت که همان‌گونه که بازرگانان در صنایع گونه‌گون سرمایه‌گذاری می‌کنند، به ایجاد فرصت‌های شغلی نیز برای مردم ما کمک می‌کنند. در پایان این مراسم، رییس‌جمهور افغانستان پیشنهاد کرد نام وزارت تجارت و صنعت به وزارت صنایع و تجارت تبدیل شود.
به گفتۀ مقام‌ها، خان استیل یکی از سرمایه‌گذاری های موفق در بخش ذوب آهن است. با این‌حال، اکنون مواد اولیه برای این کارخانه مورد نیاز است. آن‌چه‌که مورد نیاز است استخراج آهن از معادن کشور است. در این مراسم، مسؤولان خان استیل گفتند که با گشایش این کارخانه، برای هفتصد تن زمینۀ کار فراهم خواهد شد. مسؤولان کارخانه گفتند که آنان یک سیستم خاصی را ازبهر حفاظت از محیط زیست، درنظر دارند. به‌گفتۀ مقام‌های این کارخانه، در حال حاضر ۵۰۰ تن به طور مستقیم و ۱۵۰۰ تن دیگر غیرمستقیم مشغول کار در این کارخانه می باشند.

در تلگرام با ما باشید.

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *