طلبکاران گروه ملی صنعتی فولاد ایران در انتظار دریافت طلب خود

۲۷ نفر از قطعه سازان و تامین کنندگان قطعات گروه ملی صنعتی فولاد ایران در اهواز پیش از ظهر سه شنبه با تجمع در ورودی این شرکت، خواستار پرداخت مطالباتشان از سوی مسئولان این شرکت شدند.

مرکز تخصصی فلزات: آنها قصد ورود به شرکت را داشتند که از سوی حراست شرکت از ورود آنها جلوگیری شد برای همین با پارک خودروهای خود در مقابل در این شرکت، ورودی را مسدود کردند. همچنین در این تجمع حال یکی از معترضان به دلایل نامعلوم بد شد که توسط آمبولانس گروه ملی به بیمارستان شهید بقایی اهواز منتقل شد.

یکی از این قطعه سازان در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: ما در حوزه ساخت قطعات و تجهیزات مورد نیاز این شرکت فعالیت داشته و اکنون چندین ماه هست که دنبال دریافت طلب خود از این شرکت هستیم.

وی که خواست نامش فاش نشود افزود: مدتهاست که وعده امروز و فردا را برای پرداخت طلب به ما می دهند اما هنوز هیچ اتفاقی نیفتاده است.

این قطعه ساز بیان کرد: قرار بود همراه با هر پرداختی حقوق معوقه به کارگران گروه ملی، یک پرداختی را نیز به قطعه سازان اختصاص دهند اما با وجود اینکه بخشی از حقوق معوقه کارگران پرداخت شده هیچ گونه پرداختی به قطعه سازان داده نشد.

وی گفت: طلب قطعه سازان مربوط به سال ۱۳۹۳ تاکنون است و رقم آن نزدیک به ۱۸۰ میلیارد ریال است.

این تجمع تا ساعت ۱۲ ظهر امروز ادامه داشت.

خبرنگار ما در تماس با مدیر امور مالی این شرکت خواستار پاسخگویی درباره تجمع این قطعه سازان شد اما وی از دادن پاسخ امتناع کرد.

ﮔﺮﻭﻩ ﻣﻠﯽ ﺻﻨﻌﺘﯽ ﻓﻮﻻﺩ ﺍﯾﺮﺍﻥ از معدود تولیدکنندگان بزرگ محصولات نوردی با ظرفیت سالیانه یک میلیون و ۴۳۵ هزار تن فرآورده های فولادی و ۴۳۰ هزار تن شمش فولادی و بیش از سه هزار نفر نیروی کار متخصص و متعهد است که در شرق اهواز قرار دارد.

این شرکت در سال ۸۸ به بخش خصوصی واگذار شد و در پی مطرح شدن پرونده اختلاس سه هزار میلیارد تومانی در ساس ۹۰ تاکنون زیر نظر دادستانی و مدیران منصوب آن اداره می شد.

بلاتکلیفی این شرکت موجب زیان انباشته در این مجتمع عظیم فولادی شده و کارگران و پیمانکاران این شرکت تاکنون چندین بار برای مطالبات خود تجمع کرده اند.

شرکت گروه ملی فولاد اسفند پارسال به بانک ملی واگذار شد.

در تلگرام با ما باشید.

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *