واردات سنگ آهن در چین در سال ۲۰۱۷ به بالاترین میزان خود رسید.

گرچه واردات سنگ آهن در چین در ماه دسامبر ۱۱ درصد نسبت به ماه قبل کاهش پیدا کرد، اما بر اساس داده های گمرکی در روز جمعه، انتقال سنگ آهن در طول سال گذشته به بالاترین میزان خود رسیده است. بر اساس محاسبات رویترز بر اساس داده های سالانه اداره کل گمرک، واردات سنگ آهن در ماه دسامبر در حدود ۳/۸۴ میلیون تن در برابر ۵۴/۹۴  میلیون تن در ماه نوامبر بوده است است. این درحالیست که حمل و نقل سالانه با افزایش ۵ درصدی به میزان ۰۷۵/۱ میلیارد تن رسید که بیش از ۱ میلیارد تن در سال دوم است.

مرکز تخصصی فلزات: تولید کنندگان فولاد در چین پس از بهبود شدید در قیمت فولاد ، تولید خود را افزایش دادند که بالاترین سود دو دهه اخیر رسیدند. وانگ دی، تحلیلگر CRU در پکن، گفت: “افزایش ۵ درصدی سالانه در انتظار ماست.”

“درچین نیز معادن  بزرگ تولید خود را توسعه دادند. همچنین محدودیت های اعمال شده در مورد کوره های غیر قانونی که از ضایعات استفاده می کردند، سبب افزایش تقاضای سنگ آهن دریایی شده است. اما همچنان درخواست قابل توجهی برای واردات سنگ آهن از طرف کارخانجات تولیدکننده فولاد وجود دارد.”

با توجه به سختگیری­های محیط زیستی در چین، تقاضا برای واردات سنگ آهن با کیفیت بالا، عمدتا از استرالیا و برزیل، تا حدی افزایش یافته است.  قیمت فولاد در چین نسبت به اواخر سال ۲۰۱۵ تقریبا سه برابر شده است. قیمت فولاد در سال گذشته ۴۶ درصد افزایش یافته است. این در حالیست که قیمت سنگ آهن چینی ۱۶ درصد افزایش یافته است.

موسسه تحقیقاتی و پژوهشی صنایع متالورژی چین در ماه گذشته بیان کرد که انتظار می رود تقاضا برای سنگ آهن و فولاد تولیدی در سال ۲۰۱۸ به ترتیب به  ۱۲/۱ میلیارد تن و ۸۳۸ میلیون تن برسد. استرالیا روز دوشنبه اعلام کرد انتظار می رود که قیمت سنگ آهن با کاهش ۲۰ درصدی نسبت به سال ۲۰۱۷  به ۵۰/۵۱  دلار به ازای هر تن  برسد. این امر به دلیل افزایش عرضه جهانی و کاهش تقاضا از چین به عنوان اصلی ترین وارد کننده سنگ آهن با توجه به کاهش تعداد واحد های تولید کننده فولاد می باشد.

در تلگرام با ما باشید.

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *