با محدودیت های جدید چین، شرکت های بازیافت قراضه فلزات به دنبال خروج از چین میباشند.

با تشدید محدودیت های واردات ضایعات در چین،  شرکت های بازیافت فلزات و حتی شرکت های ریختگری مانند شرکت جیانگشی مس (Jiangxi Copper Co ) به شدت به دنبال استفاده از کشورهای آسیای جنوب شرقی به عنوان محل جایگزین برای بهره برداری ضایعات مس هستند.

مرکز تخصصی فلزات: تقریبا نیمی از نیازهای قراضه چین از طریق واردات تأمین می شود. بر طبق گفته کشور چین به سازمان تجارت جهانی  در سال گذشته، درصورتی که همچنان با مشکلات آلودگی روبرو باشد، پذیرش برخی از ضایعات جامد خارجی از جمله فلزات را در سال ۲۰۱۸ متوقف خواهد کرد . بر طبق نظر تحلیلگران این اتفاق سبب می شود که بزرگترین مصرف کننده مس در جهان منبع کلیدی خود را از دست دهد. همچنین در اثر افزایش تقاضا وضعیت تولید کنندگان مس را بهبود یابد. صنعت مس در شانگهای  با حرکت چین به سمت ممنوعیت  واردات ضایعات از قبیل سیم مسی و موتورهای ضایعاتی در سال گذشته،  با مشکل رو برو خواهد شد.

مانسون زنگ، یک کارآفرین در استان شانگهای جنوبی گوانگدونگ در چین، پس از آنکه متوجه شد تحقق تغییرات سیاست منجر به پایان تجارت خود در واردات ضایعات خواهد شد، تصمیم به راه اندازی یک پلتفرم تجاری تجدید برای بازیابی ضایعات گرفت. بر طبق پیش بینی وی، چند صد نفر از صنعتگران یا به منظور توسعه کسب و کار خود به کشورهای جنوب شرقی آسیا رفته اند و یا در حال آماده سازی حرکت خود به این کشورها می باشند.

التون Xu، مدیر بخش بازرگانی خارجی شرکت زلی کوپن صنعت، شرکت بازیافت قراضه در هانگجو (Hangzhou) گفت که شرکت او در حال تاسیس یک کارخانه جدید در تایلند به دلیل تغییرات ذکر شده است.

سه منبع اصلی چین برای تامین  قراضه مس در سال ۲۰۱۷، هنگ کنگ، ایالات متحده آمریکا و استرالیا بوده است که در ۱۱ ماه اول سال ۲۰۱۷ حدود ۴۵ درصد واردات قراضه را تامین کرده اند. اما اطلاعات گمرکی نشان می دهد که تجارت قراضه مس بین چین و کشورهای جنوب شرقی آسیا به شدت رو به افزایش است. در ماه های ژانویه و نوامبر، واردات ضایعات مس از تایلند با افزایش ۹/۹ درصدی به ۱۴۶/۱۸۵ تن رسید. این میزان نشان دهنده رشد ۳۵۵ درصدی رشد نسبت به سال ۲۰۱۶ است. دو کشور دیگر جنوب شرق آسیا، مالزی و فیلیپین نیز در میان ۱۰ تامین کنندگان قراضه مس در چین قرار داشتند.  انتقال قراضه مس از فیلیپین با رشد بیش از ۵۲۰ درصد همراه بوده است. یک منبع در یک شرکت بازیافت ضایعات در مالزی گفته است که شرکت هایی چینی که در طول چند سال گذشته گیاهان را در این کشور کاشته اند ، درحال وارد کردن قراضه مس با کیفیت بالا از سراسر جهان می باشند.

در تلگرام با ما باشید.

مطالب مرتبط