با کاهش تقاضا فولاد در چین، قیمت سنگ آهن کاهش می یابد.

معاملات آتی میلگرد چین در روز دوشنبه به دلیل تضعیف تقاضای  بزرگ ترین مصرف کننده جهان در زمستان و درنتیجه کاهش قیمت سنگ آهن، تقریبا یک درصد کاهش یافت. تولید کنندگان فولاد می گویند که علی رغم محدودیت های اعمال شده توسط پکن به منظور مبارزه با آلودگی،  تولید  در چین همچنان ادامه دارد که این امر سبب کنترل قیمت ها می گردد

مرکز تخصصی فلزات: جین وی، رییس شرکت بزرگ فولادسازی چانگانگ، به نقل از وبسایت ” انجمن آهن و فولاد چین”  در روز شنبه بیان داشت: “با توجه به عرضه  بیش از حد منابع،  فضا برای رشد محصولات فولادی همچنان وجود دارد و کمبودی در عرضه وجود نخواهد داشت” . بیشترین معامله انجام شده میلگرد در بورس آتی  شانگهای با ۸/۰ درصد کاهش  به ۳۷۷۷ یوان (۵۸۷ دلار) رسید. وی همچنین گفت افزایش اخیر قیمت های سنگ آهن با توجه به ادامه افزایش سهام کالاهای عمده در بنادر چین، پایدار نخواهد بود. وی بیان داشت: “ذخایر سنگ آهن همچنان در حال افزایش است و دارایی بنادر پرونده های تست را نگهداری می کنند. این در حالیست که منابع قراضه نیز رو به افزایش است. پس بنابراین دلیل برای افزایش  قیمت پایه سنگ آهن وجود ندارد”.

 

 بر اساس گزارش متال بولتن، قیمت سنگ آهن وارد شده به بندر چینگدائو چین در ماه ژانویه با ۳/۱ درصد کاهش به ۰۵/۷۸  دلار در هر تن رسید. بر طبق  مشاور استیلهوم (SteelHome)، ذخایر سنگ آهن وارداتی در بنادر چین در روز ۱۲ ژانویه به ۸۵/۱۵۲ میلیون تن رسیده است و۲ میلیون تن بیشتر از هفته گذشته بوده است. این مقدار بالاتر مقدار از سال ۲۰۰۴   تا کنون بوده است. داده های منتشر شده در روز جمعه نشان داد که واردات سنگ آهن چین در ماه دسامبر از ماه گذشته ۱۱ درصد کاهش یافته است، اما میزان فروش سالانه به میزان ۰۷۵/۱ میلیارد تن رسیده است.

تحلیلگران بارکلیس در یک مقاله­­ای با ذکر این نکته که ذخایر سنگ آهن چین در هفته گذشته به ۱۵۰ میلیون تن رسیده است، بیان داشتند : “انتظار می رود با خارج شدن بازار از چرخه بازسازی، در سه ماهه اول سال ۲۰۱۸  واردات سنگ آهن کاهش یابد”.

در تلگرام با ما باشید.

مطالب مرتبط