تضعیف دلار آمریکا دلیلی بر افزایش ارزش کالا ها

کاهش ارزش دلار، افت سهام و افزایش تقاضای جهانی منجر به افزایش بیشتر قیمت کالاها شده است. قیمت مس به بالاترین حد خود در دو ماه رسید.این در حالیست که روی افزایش قابل توجهی نسبت به ۱۰ سال اخیر داشت. پالادیوم و فلزات گرانبها نیز به طور قابل توجهی افزایش یافت.

مرکز تخصصی فلزات: مس با افزایش ۱/۲ درصدی به بالاترین سطح قیمت خود از ۱۳ نوامبر ۲۰۱۷، به قیمت ۷،۲۶۲ دلار در هر مترتن در بورس فلزات لندن رسید.با کاهش شاخص نقطه ای دلار بلومبرگ به پایین ترین حد خود از سپتامبر ۲۰۱۷ رسیده است، قیمت فلزات در بازار روند رو به رشدی داشته که علت آن کمبود عرضه در برابر تقاضای در جهان می باشد. قیمت نیکل پس از آنکه سهام آن به پایین حد در ماه نوامبر۲۰۱۶ رسید،  با تغییر ۴/۱ درصدی به۹۰۰/۱۲ دلار در هر تن افزایش یافت. همچنین قیمت روی با افزایش ۷/۱ درصدی  به ۴۴۰/۳ دلار به ازای هر تن رسید و در آگوست ۲۰۰۷ به اوج خود رسید. انتظار رشد تقاضا  سبب رشد شاخص کالای بلومبرگ به بالاترین میزان خود در ۱۱ ماه گذشته شد.

تضعیف دلار آمریکا باعث می شود قیمت کالاها به دلارامریکا  ارزان تر از قیمت آنها دز سایر ارزها  برای خریداران باشد. به عنوان مثال، صعود یوان چینی در دو سال گذشته، قدرت خرید خریداران فلزات افزایش داده است. روند صعودی برای کالاها قابل مشاهده است و تشخیص قیمت حقیقی در این چشم انداز کاری بسیار مشکل است.

در تلگرام با ما باشید.

مطالب مرتبط