فولاد هرمزگان در ۹ ماه نخست سال جاری، ۱۹۶ میلیارد تومان سود کسب کرد.

معاون مالی و اقتصادی شرکت فولاد هرمزگان از تحقق سود ۱۹۶ میلیارد تومانی در ۹ ماه ابتدایی سال خبر داد و افزود: احتمال می‌رود تا پایان سال جاری، سود ۲۰۰ ریالی برای هر سهم این شرکت محقق شود.

مرکز تخصصی فلزات:  سید حسین معصومی، معاون مالی و اقتصادی شرکت فولاد هرمزگان در گفت‌وگو با اخبار فلزات، از روند رو به رشد و مثبت وضعیت مالی شرکت فولاد هرمزگان در سال جاری نسبت به سال‌های ۹۴ و ۹۵ خبر داد. وی تاکید کرد، در سال قبل بیش از ۳۴۰ میلیارد زیان انباشته همراه بود؛ حال امید می‌رود که با کسب سود در سال جاری، این زیان به‌طور کلی پوشش داده شود. در نتیجه به اهداف از تعیین شده برای شرکت دست خواهیم یافت.

وی تاکید کرد: فولاد هرمزگان، به‌عنوان زیرمجموعه فولاد مبارکه شناخته می‌شود و عرضه سهام آن از طریق مبارکه انجام می‌گیرد. بنابراین عرضه سهام آن از طریق شرکت مبارکه انجام می‌شود. احتمال می‌رود که تا پایان سال جاری، سود ۲۰۰ ریالی برای هر سهم این شرکت محقق شود.

معاون مالی و اقتصادی شرکت فولاد هرمزگان از سود ۱۹۶ میلیارد تومانی این شرکت در ۹ ماه سال جاری خبر داد و تاکید کرد: در مدت مشابه سال گذشته، عملکرد شرکت با زیان همراه بود. درنتیجه این سود را باید موفقیت بزرگی برای مجموعه دانست.

سید حسین معصومی مهمترین دلیل برای رشد در سود یاد شده را بهبود در وضعیت فروش شرکت دانست و افزود: در سال جاری، میزان فروش و قیمت آن افزایش یافته است. علاوه بر این در سال جاری تلاش شد تا هزینه تمام شده تولید کاهش یابد. اجرای این مورد نیز نقش بسزایی در سود دهی یاد شده داشت. حضور در بازار جهانی و صادرات تولیدات این شرکت، نقش بسزایی در کسب سود برای این واحد داشت. چراکه قیمت فروش در بازار جهانی، حتی از بازار داخلی نیز بیشتر بود. درنتیجه نقش مهمی در تحقق این سود داشت.

گفتنی است در سال آتی نیز، پیش‌بینی‌ها حکایت از تداوم روند مثبت سود دهی این شرکت دارد.

در تلگرام با ما باشید.

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *