افزایش ۲۹درصدی صادرات سنگ آهن ایران به چین

صادرات سنگ آهن ایران به چین، در ماه ژانویه با ۲۹درصد افزایش به ۱.۵۴ میلیون تن رسید. ایران پنجمین تامین کننده بزرگ سنگ آهن چین محسوب می شود.

 

 

مرکز تخصصی فلزات: در حالی که تولید کنندگان فولاد در چین در آستانه تعطیلات یک هفته ای سال نوی چینی در حال افزایش ذخایر خود هستند، آمارهای موسسه تامسون رویترز حاکی است، واردات سنگ آهن چین در ماه ژانویه به ارقام بالایی رسیده است.

میزان واردات سنگ آهن چین از طریق دریا در ماه گذشته میلادی به ۹۳.۷ میلیون تن رسید. میزان واردات در ماه فوریه نیز تاکنون از مرز ۷۰ میلیون تن عبور کرده است.

این در حالی است که میزان واردات سنگ آهن چین در ماه دسامبر ۸۴.۱۴ میلیون تن اعلام شده بود. میزان واردات در ماه ژانویه بالاترین رقم ۶ ماه اخیر محسوب می شود و تنها اندکی از ۹۴.۵۴ میلیون تنی است که چین در ماه نوامبر وارد کرده بود.

میزان واردات سنگ آهن چین از ایران، در ماه ژانویه با ۲۹ درصد افزایش به ۱.۵۴ میلیون تن رسید. ایران پنجمین تامین کننده بزرگ سنگ آهن چین محسوب می شود.

چین در سال ۲۰۱۷ مجموعا ۱.۰۷۴ میلیارد تن سنگ آهن وارد کرد که رقمی بی سابقه محسوب می شد. بیش از ۶۰ درصد این رقم از استرالیا و حدود ۲۰ درصد از برزیل تامین شده است.

در تلگرام با ما باشید.

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *