فولاد و سنگ آهن چین در معاملات پیش از تعطیلات به آهستگی بالا می¬روند.

آتی فولاد و سنگ آهن در چین در روز سه شنبه اندکی افزایش داشت، اما همچنانکه فعالیت­های معاملات سیر نزولی خود را پیش از تعطیلات یک هفته­ای سال نو چینی طی می­کنند، درآمدها محدود شده­اند. تعطیلات از پنجشنبه آغاز خواهد شد

مرکز تخصصی فلزات: بسیاری از معامله­ گران و کارگران کارخانجات در بزرگترین کشور تولید کننده فولاد از هم­اکنون به مرخصی رفته­اند و انتظار می­رود که اشتهای بازارتا ماه آینده دوباره احیا نشود. یک تاجر سنگ آهن در شانگهای گفت: “من فکر نمی­کنم هیچ فعالیت  مجددی بلافاصله پس از تعطیلات به راه بیفتد. شاید تقاضا برای فولاد قثط در ماه مارس افزایش پیدا کند، اینکه این بازگشت چقدر قوی باشد، مطمئن نیستم.” فعالترین قرارداد میلگرد برای تحویل در ماه می در بازار بورس آتی شانگهای تا ساعت ۰۲۲۳ به وقت گرینویچ ۵/۰ درصد افزایش داشت و به ۳۹۲۷ یوآن (۶۲۰ دلار) در هر تن رسید.

معامله­گران می­گویند حمایت از قیمت فولاد جزء طرح تانگشان، اصلی­ترین شهر تولید فولاد چین، می­باشد تا بتواند محدودیت­های تولید را حتی پس از اتمام فصل گرمایشی زمستان در ۱۵ مارس نیز ادامه دهد. این معامله­گر اهل شانگهای همچنین اضافه کرد: “این کار تاثیر جدی بر بازار امسال خواهد داشت، اما ما همچنان امیدواریم که ظرفیت­های جدید نیز اضافه شوند.”

تانگشان در زمره ۲۸ شهری قرار دارد که به دستور دولت موظفند تا به­عنوان بخشی از کارزار مبارزه با آلودگی تا اواسط نوامبر تولید خود را به نصف تقلیل دهند. این شهر ۱۲ درصد فولاد چین را تولید می­کند. سنگ آهن در بازار مبادلات کالای دالیان ۶/۰ درصد افزایش داشت و به ۵۲۵ یوآن در هر تن رسید. براساس گزارش متال بولتین، سنگ آهن برای تحویل در بندر جین­دائو در روز دوشنبه ۳/۰ درصد افت داشت تا به ۲۴/۷۶ دلار در تن برسد (۱ دلار= ۳۳۱۰/۶).

در تلگرام با ما باشید.

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *