wrapper

توصیه های روزانه

ما انسان ها خطاهای دیگران را سریعتر و راحت تر از خطاهای خودمان می بینیم.

 

گرایش به این باور که ما کمتر از دیگران دچار خطا می شویم را خطای نقطه کور (Blind Spot Bias) می گویند.

وقتی نمی توانیم خطاهای خود را ببینیم، ممکن است قضاوتها و رفتار های ما آسیب زا بوده و اثرات منفی به دنبال داشته باشد.

به موارد زیر دقت کنید:
- اغلب مردم فکر می کنند که تصمیم هایی که خودشان می گیرند، عاقلانه تر از تصمیم های دیگران است‼️

- همچنین اغلب افراد، دیدن خطاهای دیگران را دوست دارند و کشف آن خطاها را ناشی از هوش و ذکاوت خودشان می دانند‼️

- و مردم غافل تر از آنند که خودشان هم برای بقیه جزو دیگرانند.

در تحقیقی که بر روی 600 شهروند آمریکایی انجام شد، نتایج نشان داد که 85 درصد افراد خود را کمتر از میانگین جامعه در معرض خطا می دیدند‼️

⚠️نتایج تحقیقات به این نکته جالب اشاره می کند که حتی بعد از آنکه خطای نقطه کور برای افراد خاطی تشریح می شود، مقاومت در برابر پذیرش خطا از طرف آنها بیشتر می شود.

افراد بیش از آنکه به نصیحت ها گوش بدهند، در نقش والد قرار گرفته و نصیحت نیز می کنند.

به طور مثال در بسیاری از کشمکش های خیابانی و یا تصادفات شهری هیچکدام از طرفین حاضر نیستند از مواضع خودشان کوتاه بیایند و در واقع دقیقاً بدلیل بروز همین خطا از سوی دو طرف، کسی حاضر به پذیرش قصور نیست.

سال ها پیش پائولو کوئیلو مثال جالبی در یکی از کتاب هایش می آورد:
پائلو می گوید که ما آدم ها در یک صف طولانی پشت سر هم داریم راه می رویم و هر کدام از ما آدمها دو تا سبد با خودمون داریم که با یک چوب که بر روی دوشمان است آن ها را با خود حمل می کنیم.

یکی جلو آویزان و یکی را پشتمان آویزون کرده ایم.

نکات مثبت و خوبی هامون رو میندازیم در سبد جلویی، عیب هایمان را در سبد پشتی، وقتی در مسیر داریم راه میریم، فقط خوبی های خودمان را میبینیم و عیب‌های تمام نفرات جلویی مان را همیشه جلوی چشم هایمان داریم ولی هرگز عیب های خودمان رو نمیبینیم‼️

نتیجه گیری راهبردی:

1- اینکه از زوایه دیگران به خود نگاه کنیم، اینگونه می توانیم به سبد پشتی خودمان هم نگاهی بیاندازیم که در حالت عادی چشم ما از دیدن آن نقطه کور است.

2- اینکه سعی کنیم مواردی که قبلا فکر می کردیم که ما کاملا درست می گوییم و دیگران کاملا اشتباه می کنند را به خاطر بیاوریم تا به به خاطر بسپاریم که همیشه حق با ما نیست.

ما هم ممکن است اشتباه کنیم‼️

کانال

درباره ما

گروه تامین صنعت، فعالیت حرفه‌ای خود را در زمینه فولاد در سال ۱۳۸۷ آغاز نمود و در ادامه به منظور ارائه خدمات علمی و مهندسی در زمینه مواد مصرفی صنعت ریخته‌گری، سایت حاضر را تحت عنوان Ferro تاسیس نمود.

ما برآنیم که با شناخت نیازهای مشتری و جلب اعتماد او، از طریق صداقت و رو راستی و پایبند بودن به اصول اخلاقی و حرفه‌ای، همواره اساس مشتری مداری را بجا آوریم.

کاتالوگ

download-catalog

price-list

خبرنامه پیامکی