wrapper

توصیه های روزانه

Felezat: حتماً برای شما پیش آمده که بعضی روزها از پشت میز خود بلند شده اید به تماس‌های تلفنی اعضای خانواده‌تان پاسخ داده اید به دوستانتان تماس گرفته اید و کمی هم وقتتان را با آنها صرف گفتگو کرده اید. بعد، کمی در اینترنت گشت و گذار کرده اید و ناگهان متوجه شده اید که ظهر شده و هنوز هیچ کدام از کارهای خود را انجام نداده‌اید…

حتما برای شما پیش آمده که بعضی روزها از پشت میز خود بلند شده اید به تماس‌های تلفنی اعضای خانواده‌تان پاسخ داده اید به دوستانتان تماس گرفته اید و کمی هم وقتتان را با آنها صرف گفتگو کرده اید. بعد، کمی در اینترنت گشت و گذار کرده اید و ناگهان متوجه شده اید که ظهر شده و هنوز هیچ کدام از کارهای خود را انجام نداده‌اید…

 

اگر فقط بعضی روزها این اتفاق برای شما می‌افتد مشکل چندان مهم و نگران کننده‌ای نیست!

اما اگر این کارها برای شما تبدیل به عادت شده‌اند و مدام وظایف و مسئولیت‌ها و کارهای خود را پشت گوش می‌اندازید وقت آن رسیده که برای حل این مشکل دست به کار شوید…

 

مدیریت زمان که در واقع، همان برنامه ریزی است !

به معنای تسلط و کنترل بر فرصت‏ها و جهت دادن به فعالیت‏هاست.
کارهایی هستند که افراد موفق و ناموفق را از هم جدا می کنند و معمولا افراد ناموفق آن را به تعویق می اندازند. برای اینکه از فرصتها به نحو احسن بهره ببریم باید اولویتها را در زندگی خود بشناسیم و به تناسب آن فرصتهای خود را مورد استفاده قرار دهیم.

یکی از خصلت‏های ممتاز انسان، خصلت دور اندیشی است؛ که ابهامات آینده را شفاف سازی می کند و افراد دور اندیش در مقایسه با دیگران، تصویری شفاف‏تر در مسائل، رفتارها، عکس العمل، رویدادها و اتفاقات دارند.

کیفیت زندگی شما به میزان بهره‏ وری شما از زمان بستگی دارد و این که کیفیت مدیریت زمان شما در استفاده بهتر از وقت چگونه است؟ بیشتر مردم از کمبود وقت و زمان شکایت دارند…

 

آیا واقعا منظم بودن مهم است؟
یکی از مواردی که در مدیریت زمان ذکر می شود منظم بودن است.

اینکار به جز اینکه به شما کمک می کند تا بتوانید زودتر وسایل خود را پیدا کنید و دائماً در حال گشتن به دنبال آنها نباشید هم به شما نظم و انضباط را آموزش می دهد و هم اینکه اعتماد به نفس شما را بالا می برد.

 

آیا می تواند به اعصاب شما کمک کند؟
یکی دیگر از مواردی که کمک می کند این است که برای خود اهداف روزانه تعیین کنید و از یک سیستم یادآوری استفاده کنید. اینکار موجب می شود تا نخواهید مسائل و مشکلات و کارها را در ذهن خود تلنبار کنید و همچنین موجب می شود تا اعصاب راحت تری داشته باشید و بتوانید روی کارهایتان تمرکز بیشتری داشته باشید.

 

در ارتباط هایتان موثر است !
مدیریت زمان همچنین موجب می شود تا شما با اطرافیان خود بتوانید بیشتر ارتباط برقرار کنید و وقت بیشتری را با آنها بگذرانید و همچنین آنها نیز خوشحال تر خواهند بود و شما نیز از بودن در کنار آنها لذت ببرید.

 

آیا زندگی شما را احیا می کند؟
شاید این توصیه کمی پیش پا افتاده به نظر برسد اما در زندگی امروزی، اینترنت یکی از کشنده‌ترین قاتلان زمانی ست که در زندگی اکثر افراد حضور دارد. نشستن طولانی مدت پشت اینترنت موجب می شود تا اگر نسبت به آن هوشیار نباشیم در مدت کوتاهی به یک اعتیاد جدی تبدیل شود.

زیرا مطمئناً اینترنت موجب می شود که شما از اجتماع دور بمانید و حتی نفهمید چه غذایی می خورید و حتی شاید روزها هم قیافه خود را در آینه نتوانید ببینید.

 

به لذت های زندگی شما می افزاید.
یکی دیگر از مواردی که در بیشتر مقالات به آن اشاره می شود این است که صبح خودتان را زود آغاز کنید.

این کار نیز به جز اینکه در بهره وری بیشتر از زمان به شما کمک می کند، به شما این امکان را می دهد تا زمانی برای ورزش کردن، لذت بردن از هوای صبحگاهی، دیدن طلوع آفتاب و … داشته باشید و لذتهایی که در خواب نمی توانید به دست بیاورید را به شما نشان می دهد. همچنین می توانید از یک وعده غذایی بسیار سالم و ضروری که صبحانه است نیز لذت ببرید.

 

رفاه را به شما هدیه می دهد.
مدیریت زمان همچنین به شما کمک می کند تا در همه مراحل زندگی بتوانید زمان بندی مناسبی داشته باشید و در زمان دلخواه و مشخصی به خواسته ها و آرزوهای خود برسید.

با این کار وقتی چشمان خود را به هم میزنید به سن میانسالی با جیب خالی نمی رسید و در آن زمان رفاه و آرامش را به دست می آورید.
همچنین افراد نیز به شما اعتماد بیشتری می کنند و همواره از احترام زیادی برخوردار خواهید بود و شما به فردی وقت شناس تبدیل خواهید شد.‏

 کانال

آخرین ویرایش در یکشنبه, 02 مهر 1396

درباره ما

گروه تامین صنعت، فعالیت حرفه‌ای خود را در زمینه فولاد در سال ۱۳۸۷ آغاز نمود و در ادامه به منظور ارائه خدمات علمی و مهندسی در زمینه مواد مصرفی صنعت ریخته‌گری، سایت حاضر را تحت عنوان Ferro تاسیس نمود.

ما برآنیم که با شناخت نیازهای مشتری و جلب اعتماد او، از طریق صداقت و رو راستی و پایبند بودن به اصول اخلاقی و حرفه‌ای، همواره اساس مشتری مداری را بجا آوریم.

کاتالوگ

download-catalog

price-list

خبرنامه پیامکی