wrapper

توصیه های روزانه

Felezat: آیا تا به حال توجه کرده اید که برخی از افراد، استعداد خاصی در ارتباط برقرارکردن با مردمانی از فرهنگ های متفاوت دارند؟ برخی محققین این مهارت را هوش فرهنگی نامیده اند. هوش فرهنگی یک توانایی طبیعی است که با استفاده از آن می توان رفتارها و حرکات ناآشنای افرادی از فرهنگ های دیگر را تفسیر کرد.

 

آیا تا به حال توجه کرده اید که برخی از افراد، استعداد خاصی در ارتباط برقرارکردن با مردمانی از فرهنگ های متفاوت دارند؟ برخی محققین این مهارت را هوش فرهنگی نامیده اند. هوش فرهنگی یک توانایی طبیعی است که با استفاده از آن می توان رفتارها و حرکات ناآشنای افرادی از فرهنگ های دیگر را تفسیر کرد.

هوش فرهنگی اهمیت بسیاری دارد، چون هنگامی که شرکت هایی از کشورهای مختلف با هم ارتباط برقرار می کنند، احتمال بروز سوء تفاهم زیاد بوده و این مسئله به رابطه مشترک و بهره وری طرفین آسیب وارد می کند.

این مثال موضوع را روشن تر می کند.

یک مدیر آمریکایی با مهندسان تیم طراحی خود که دو نفر از آن ها آلمانی هستند، جلسه دارد. هنگام تبادل نظر، همکار آلمانی ایده ها را به سرعت رد می کند. مدیر آمریکایی تصور می کند این بازخورد، نسبتاً زننده بود و با خودش نتیجه می گیرد که همکار آلمانی فردی گستاخ است. اما واقعیت این است که آن ها فقط قصد انتقاد از ایده ها را داشته اند و منظورشان به فرد نبوده است. نتیجه هم این می شود که مدیر آمریکایی به دلیل ضعف در هوش فرهنگی، محتاط شده  و ایده های مفیدی که می توانست ارائه دهد را مطرح نمی نماید.

کانال

بنر تبلیغات

آخرین ویرایش در چهارشنبه, 03 آبان 1396

درباره ما

گروه تامین صنعت، فعالیت حرفه‌ای خود را در زمینه فولاد در سال ۱۳۸۷ آغاز نمود و در ادامه به منظور ارائه خدمات علمی و مهندسی در زمینه مواد مصرفی صنعت ریخته‌گری، سایت حاضر را تحت عنوان Ferro تاسیس نمود.

ما برآنیم که با شناخت نیازهای مشتری و جلب اعتماد او، از طریق صداقت و رو راستی و پایبند بودن به اصول اخلاقی و حرفه‌ای، همواره اساس مشتری مداری را بجا آوریم.

کاتالوگ

download-catalog

price-list

خبرنامه پیامکی