wrapper

توصیه های روزانه

Felezat: یک واقعیت گریزناپذیر این است که همۀ انسان­ها به نوعی نژادپرست هستند، زیرا گمان می­ کنند آنچه در فرهنگ­شان بهنجار است باید برای دیگر افراد نیز بهنجار باشد. وقتی کسانی را می بینند که هنجارهای متفاوتی دارند برایشان باورنکردنی و حتی گاهی نپذیرفتنی است و تصور می کنند مردم دیگر غیر عادی و یا حتی گاهی "بربر"هستند و یا اینکه غیر اخلاقی عمل می کنند.

 

اگر فردی فقط یک سیستم فرهنگی را بشناسد، تعصب و نژادپرستی او اجتناب­ ناپذیر است. او تصور می­ کند تنها روش درست زندگی، در فرهنگ او وجود دارد. گاهی این امر ممکن است به صورت یک اجماع غلط در یک جامعه مطرح شود یعنی افراد یک جامعه فکر می کنند که دیگر جوامع نیز باید باورهای مشابه آن ها داشته باشند. وقتی این مسئله بدین گونه مطرح می شود حل آن بسیار دشوار  می­ نماید.

غلبه بر فرهنگ نژادپرستانه مستلزم درک همدلانۀ دیگر فرهنگ­ها است. برای رشد و توسعۀ این مهارت شاید لازم باشد که یادگیرنده­ ها به طور مرتب در مقابل تفاوت­های بسیار قرار گیرند و از آن ها خواسته شود تا فکر کنند که چرا این مردم چنین ارزش­هایی را باور دارند. یک مثال اغراق آمیز در این زمینه این است که مطرح کنیم چرا در برخی جوامع آدم خواری به عنوان یک فرهنگ وجود دارد. در این جوامع با وجود احساس ترس و تهدید در مردمی که ممکن است روزی خود قربانی شوند این امر به عنوان یک عامل ناخواستۀ فرهنگی پذیرفته شده است.

یادگیری درک همدلانه فرهنگ دیگری، اغلب می­ تواند باعث رشد انتقاد سالم از هنجارهای فرهنگ خودی شود، لذا فرد به راحتی همان­گونه که فرهنگ­های دیگر را نقد می کند عناصر فرهنگی خود را نیز به چالش می­ کشد. البته این بدان معنی نیست که همه عناصر فرهنگی دیگران را بپذیرد، بدان معنی است که نگرشی مثبت نسبت به فرهنگ هایی که ارزش­ها و هنجارهایی متفاوت دارند بیابد.

برخی دانشمندان، بر این باورند که هوش فرهنگی آموختنی است. برای نمونه یک معلم در آیوا روزی به شاگردانش گفت که افراد چشم قهوه­ ای نسبت به افراد چشم آبی برتری دارند. او سه روز تمام تلاش کرد که شواهد فرهنگی این برتری را برای دانش آموزان مطرح کند. سپس یک آزمون  مربوط به تبعیض را توسط همین دانش آموزان تکمیل کرد. نتایج نشان دهنده تشدید هیجانات افراد چشم آبی و بر انگیخته شدن احساس تعصب در آن ها شد. در این تجربه دانش آموزان متوجه شدند که چگونه احساس تنگنا سبب می­ شود که افراد به دنبال احساس قربانی شدن در مقابل تبعیض در صدد برآیند خود را متمایز و برجسته نشان دهند. در حالی که حس همدلی بر عکس عمل می کند و موجب از بین رفتن حساسیت­های نژادی می­ شود.

این تمرین تأثیر شگرفی بر زندگی دانش­ آموزان داشت، چنانچه پس از ده سال وقتی دوباره مورد بررسی قرار گرفتند، مشاهده شد که تحمل بیشتری نسبت به اقلیت­ ها از خود نشان می­ دهند. درنهایت برای افزایش هوش فرهنگی لازم است که برنامۀ اصلاح رفتار با هدف افزایش احتمال رفتارهای ارادی و کاهش رفتارهای ناخواسته به­ کار گرفته شود.

 

جهت دریافت آخرین مطالب وبسایت از طریق تلگرام به کانال مرکز تخصصی فلزات (https://telegram.me/Felezat_com ) بپیوندید. برای دریافت آخرین نسخه از نرم افزار تلگرام اینجا را کلیک کنید.

 

آخرین ویرایش در شنبه, 06 آبان 1396

درباره ما

گروه تامین صنعت، فعالیت حرفه‌ای خود را در زمینه فولاد در سال ۱۳۸۷ آغاز نمود و در ادامه به منظور ارائه خدمات علمی و مهندسی در زمینه مواد مصرفی صنعت ریخته‌گری، سایت حاضر را تحت عنوان Ferro تاسیس نمود.

ما برآنیم که با شناخت نیازهای مشتری و جلب اعتماد او، از طریق صداقت و رو راستی و پایبند بودن به اصول اخلاقی و حرفه‌ای، همواره اساس مشتری مداری را بجا آوریم.

کاتالوگ

download-catalog

price-list

خبرنامه پیامکی