wrapper

توصیه های روزانه

Felezat: تلاش برای نوشتن یک طرح تجاری که همه تغییرات احتمالی در آینده را مورد توجه قرار دهد، منسوخ شده است. چرا یک طرح کسب و کار به وجود آمده است؟ چرا تقریباً همه یک بار هم که شده، آن را می نویسند؟

 تلاش برای نوشتن یک طرح تجاری که همه تغییرات احتمالی در آینده را مورد توجه قرار دهد، منسوخ شده است. چرا یک طرح کسب و کار به وجود آمده است؟ چرا تقریباً همه یک بار هم که شده، آن را می نویسند؟

در حالیکه در آینده آن ها هرگز نخواهند توانست کسب و کار شما را روشن کنند. آن ها باعث می شوند که کسب و کار شما در آینده ای نامطمئن تلوتلو بخورد!!!

طرح کسب وکار سنتی اصطلاحاً سر- محور است. این بدان معناست که عموماً بصورت متمرکز و توسط مدیران نوشته می شود و در واقع آن ها تصور خودشان را در مورد اینکه در آینده چه کارهایی می توانند انجام بدهند، می نویسند.

 

نوشتن یک طرح کسب و کار به روش سنتی بر پایه یک یا دو اندیشه رسوب کرده، انجام می شود:

1) بهتر است ما طرح کسب و کار داشته باشیم " زیرا اکثر کسب و کارهای موفق این کار را انجام می دهند"

2) ما نیاز به نوشتن طرح کسب و کار داریم، اگر قصد برون سپاری و قرض گرفتن پول داریم.

 

طرح های کسب و کار سنتی کاملاً با قصد قبلی هستند. آنها محتاطانه، تحلیلی، کامل و قاطع بوده و همه نشانه های یک کسب و کار ظاهراً هوشمند را دارند.

یک طرح تجاری سنتی سر- محور (متمرکز) و ایستا، کار نمی کند. طرحی که از رییس سازمان شروع می شود، از آنجا که با منطق و استدلال و افکار او آغاز می شوف فاقد شور و هیجان و هدف است.

این فرض که یک طرح قادر خواهد بود تمام تغییرات احتمالی در آینده را ضبط و حساب نماید، منسوخ شده است.

طرح کسب و کاری که همیشه کار کند از محل های مختلف با مجموعه هایی مختلف از مفروضات شروع می شود ولی یک طرح سنتی از رویکرد رییس محور شروع می شود یعنی با تجربه و احساسات او شروع می شود.

درست است که چنین طرحی تحمل تغییر را ندارد، اما این مسئله به ساختار سازمان شما به عنوان یک عامل کلیدی بستگی دارد و شما را در بهترین موقعیت حفظ خواهد کرد.

زمانی که من با کارآفرینان کار می کنم، آن ها را رهنمون می کنم به چیزی که من آن را "اتاق خواب رؤیایی" می نامم، که در واقع مرحله قبل از طرح کسب و کار است.

در اتاق خواب رؤیایی، ما کسب و کار خود را تصور می کنیم البته نه از نقطه نظر تدارکات. ما در مورد چشم انداز کسب و کار خود رؤیاپردازی می کنیم. این که چرا ما می خواهیم آن را راه اندازی کنیم؟ چه کسی در این راه منتفع خواهد شد؟ در جهان واقعی به چه معناست؟ در نبود ما، آیا دیگران می توانند آنچه ما نوشته ایم و هر برنامه تاکتیکی که ما نوشته ایم را درک کنند؟

تفاوت واقعی بین طرح کسب و کار که همیشه کار می کند و طرح کسب و کار سنتی در چگونگی فکر و احساس شما در مورد این طرح است. در واقع این رفتار شما و رابطه شما با طرح است که این تفاوت ها را می سازد و باعث می شود که یک طرح همیشه کار کند یا تا جوهر آن خشک نشده، منسوخ شود.

منبع: Inc

 

کانال

 

آخرین ویرایش در چهارشنبه, 17 آبان 1396

درباره ما

گروه تامین صنعت، فعالیت حرفه‌ای خود را در زمینه فولاد در سال ۱۳۸۷ آغاز نمود و در ادامه به منظور ارائه خدمات علمی و مهندسی در زمینه مواد مصرفی صنعت ریخته‌گری، سایت حاضر را تحت عنوان Ferro تاسیس نمود.

ما برآنیم که با شناخت نیازهای مشتری و جلب اعتماد او، از طریق صداقت و رو راستی و پایبند بودن به اصول اخلاقی و حرفه‌ای، همواره اساس مشتری مداری را بجا آوریم.

کاتالوگ

download-catalog

price-list

خبرنامه پیامکی