wrapper

توصیه های روزانه

Felezat: شما نباید تنها به آنچه که مردم می گویند گوش دهید. گوش بدهید که چگونه آن را بیان می کنند و انگیزه های اساسی شان از بکاربردن آن کلمات چیست؟

 

رهبری چیست؟ تعاریف از لحاظ تعداد بیش از حد گسترده هستند و به گفته "انجمن گفتگوی تجارت رهبری" این تعاریف در حال افزایش هستند. هرچند در اغلب موارد این تعاریف به مفهوم اصلی یعنی " توانمند سازی دیگران جهت رسیدن به درجات بالاتر از آنچه که تاکنون انجام داده اند" متمایل هستند.

به گفته emergenetic.com این که شما به یک رهبر بهتری تبدیل شوید به شما برنمی‌گردد. این بیشتر مربوط به افرادی است که شما آن ها را رهبری می کنید.

این واقعیت که رهبر می تواند به سادگی بر روی قدرت دادن به دیگران تمرکز کند، باعث نمی شود که انجام آن را آسان در نظر بگیریم.

در واقع، رهبری احتمالاً سخت ترین مهارت برای رئیس است، دقیقاً به این علت که آن یک چیز شخصی نیست. اگر شما می توانستید به اندازه کافی با خودتان به تنهایی تمرین کنید، ما همگی می توانستیم یک مدیر بزرگ باشیم.

استفن كاوي از شناخته شده ترين معماران موفقيت ذهني قرن بيستم است كه به اصل 90/10 و استفاده از آن براي ايجاد موفقيت در زندگي معتقد است.

او می گوید: این اصل، زندگی شما را دگرگون خواهد کرد (یا حداقل، روش شما در عکس‌العمل به مسائل را متحول خواهد کرد). این اصل چیست؟ 10% از زندگی، آن چیزی است که برای ما اتفاق می‌افتد... و 90% از زندگی را شما با واکنش‌هایتان نسبت به امور شکل می دهید.

یعنی ما واقعاً بر 10% از اتفاقاتی که برایمان می‌افتد هیچ کنترلی نداریم. ما نمی‌توانیم ماشین در حال سقوطی را از سقوط کردن بازداریم. هواپیما ممکن است دیر برسد و تمام زمان‌بندی‌های ما را به هم بریزد. یک راننده دیگر ممکن است ما را در ترافیک اسیر کند. ما بر این 10% هیچ کنترلی نداریم. اما، 90% دیگر، فرق دارند.90% بقیه را «شما» تعیین می‌کنید.

چگونه؟  با عکس‌العمل‌های تان.

استیفن کری هرساله بیش از 90% از شوت هایش را بدون خطا وارد سبد می کند. بخشی از آن به علت تفکر فولادی و حس رقابت پذیری اوست. اما بخش زیادی از آن به خاطر حافظه عضلانی اوست، به دلیل هزاران ساعتی که او صرف شوت کردن نموده، بارها و بارها ... خودش به تنهایی ...

رهبران نمی توانند فقط خودشان به تنهایی تمام طول روز را تمرین کنند و حافظه عضلات مغز را تقویت کنند. آن ها نیاز دارند که تأثیرگذار باشند، آن ها نیاز به برقراری ارتباط دارند، آن ها نیاز به هدایت و مشاوره کسانی که در اطراف آن ها هستند دارند.

آن ها نیاز به سازماندهی یک چشم انداز و پس از آن تلاش برای رسیدن به آن هستند.

بنابراین اگر زمانی قصد داشتید به تنهایی تمرین کنید و نیاز به یک سازه فضایی دااشتید که بتوانید روی آن تأثیر بگذارید، به این ترفندهای ساده برای رهبر توجه کنید:

برای شروع سعی کنید از طریق گوش دادن به مدیربهتری تبدیل شوید ؛

اما شما نباید تنهابه آنچه که مردم می گویند گوش دهید. گوش بدهید که چگونه آن را بیان می کنند و انگیزه های اساسی شان از بکاربردن آن کلمات چیست؟

پیتر دراکر به عنوان استاد مدیریت بیان می کند که: "مهم ترین چیز در ارتباطات این است که شما توانایی شنیدن چیزهایی را داشته باشید که گفته نمی شوند."

رهبرانی که می توانند از راهی که در ذهنشان برای کار و ارتباطات ارجحیت دارد، یک گام به عقب بروند و به درک دیگران نیز توجه کنند، در توانمند سازی دیگران جهت عملکرد بهتر، موفق تر خواهند بود.

در اینجا یک مثال آورده شده است؛ یک گام به عقب بردارید و به سبک ارتباطات خود به عنوان یک مدیر نگاه کنید. به رفتار خود فکر کنید و اینکه تیم شما و یا سازمان شما چه برداشتی از آن خواهند داشت.

به گفته خودتان، شما تمایل دارید بیشتر آرام و درون گرا  باشید یا اجتماعی و برون گرا؟ در هر صورت خوب است، اما تحقیقات ما بر روی رفتار بشر نشان می دهد که تنها حدود 3/1 از جمعیت، اولویت های خود را به اشتراک می گذارند. بنابراین اگر شما از آن دسته افرادی هستید که تاکنون برای برقراری ارتباط، پیام های خود را در سطحی که ترجیح می دادید، بیان می کردید، به احتمال زیاد شما به 3/2 از جمعیت به طور مؤثر دسترسی پیدا نکرده اید.

و حتی بدتر، برای شخصی که در آن طرف طیف باشد و مخالف شدید با شما باشد، شما می توانید آزار دهنده باشید.

اگر این گروه از ارتباطات، بارها و بارها اتفاق بیفتند، نتیجه شروع متارکه خواهد بود و محیط سازمان مسموم می شود.

چه اتفاقی می افتد اگر شما به عنوان یک رهبر، مشتاقانه گوش فرادهید، به جای آن که به درصد کمی از تیم یا سازمان خود دسترسی پیدا کنید؟ از شما می خواهم که مردم را به صورت انفرادی درک کنید.

و توصیه ای هم برای مدیران برون گراتر دارم؛ به جای اینکه  در یک محیط اجتماعی در مقابل کسی که به وضوح یک الگوی رفتاری آرام تر را جستجو می کند،  با سرعت زیاد رو به جلو حرکت کنند، تن صدای خود را آرامتر کنید و زمان بیشتری را برای انعکاس در نظر بگیرید و با سکوتی که اختیار می کنید، آسوده تر باشید.

معنی این جمله این نیست که شما نباید با خودتان صادق باشید، درست برعکس. گوش دادن به دیگران به معنی شناخت بهتر خود است و اینکه بدانید شما چه زمانی نیاز دارید که سبک رفتاری خود را دگرگون کنید و نقاط قوت خودتان را نشان دهید.

نتیجه مطلوب وقتی به نظر می آید که شما به اندازه کافی خودآگاهی داشته باشید. آگاهی نه فقط نسبت به آنچه که هستید بلکه آگاهی نسبت به اینکه مردم چگونه شمارا تعبیر می کنند و آگاهی نسبت به آنچه که آن ها در جهت رسیدن به موفقیت به آن نیاز دارند. رهبری، مرحله ای بعد از تمام این هاست.

منبع:Inc

 

کانال

آخرین ویرایش در شنبه, 20 آبان 1396

درباره ما

گروه تامین صنعت، فعالیت حرفه‌ای خود را در زمینه فولاد در سال ۱۳۸۷ آغاز نمود و در ادامه به منظور ارائه خدمات علمی و مهندسی در زمینه مواد مصرفی صنعت ریخته‌گری، سایت حاضر را تحت عنوان Ferro تاسیس نمود.

ما برآنیم که با شناخت نیازهای مشتری و جلب اعتماد او، از طریق صداقت و رو راستی و پایبند بودن به اصول اخلاقی و حرفه‌ای، همواره اساس مشتری مداری را بجا آوریم.

کاتالوگ

download-catalog

price-list

خبرنامه پیامکی