• 031-36295535
  • info@Felezat.com

"خصوصی بازی" یا "خصوصی سازی" ؟!

انتشار: 1397/5/7

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان شمالی: خصوصی سازی مجتمع صنعتی فولاد اسفراین تبدیل به خصوصی بازی شده است.

مرکز تخصصی فلزات: یحیی نیکدل، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان شمالی  با تاکید بر اینکه هنوز موضوع واگذاری این مجتمع در بلاتکلیفی قرار دارد، افزود: تاکنون چندین مرتبه برای واگذاری این واحد تولیدی قیمت گذاری شده است اما هر مرتبه که به فروش نرفته، برای فروش آن، قیمت را کاهش داده‌اند. وی با تصریح بر اینکه این شیوه، شیوه درستی برای واگذاری نیست، ادامه داد: مخالف واگذاری نیستیم اما شیوه واگذاری درست نیست و این واحد تولیدی باید با قیمت واقعی واگذار شود.
نیکدل اظهار کرد: باید اجازه داد تا طرح توسعه این مجتمع تکمیل و با قیمت واقعی واگذار شود در غیر این صورت در صورت واگذاری به بخش خصوصی، مالک بدهی‌های شرکت را تقبل نخواهد کرد و آن، دوباره بر دوش دولت خواهد افتاد و فقط با این امر چندین مشکل به مشکلات افزوده خواهد شد. وی تصریح کرد: تعدیل نیرو یکی از اقداماتی است که به طور حتم بعد از واگذاری شرکت اتفاق خواهد افتاد و باید از بروز این مشکل جلوگیری کرد.
این مقام مسئول برون سپاری و واگذاری به بخش خصوصی یک قانون است و باید انجام شود، تاکید کرد: خصوصی سازی این واحد تولیدی با کاهش قیمت ها، یک نوع خصوصی بازی است. بلاتکلیفی این واحد تولیدی موجب شده تا مدیران شرکت نتوانند تسهیلاتی برای تکمیل فازهای توسعه ای دریافت کنند و برنامه ریزی های لازم را برای آن انجام دهند.

منبع: ایسنا
عنوان
شرکت
قیمت کنونی
تغییرات قیمت
محل بارگیری
بروز رسانی
خرید
عنوان
شرکت
کشور
واحدپول
قیمت کنونی
تغییرات قیمت
بروز رسانی

خبر های مشابه

مركز تخصصى فلزات با هدف اطلاع رسانى زنجیره كامل فولاد و در راستاى شفاف سازى صنعت فلزات پا به عرصه نهاد. این مركز در طى سالیان متوالى تلاش كرده است با فراهم سازى اطلاعات جامع زنجیره فولاد به پیشبرد صنعت فولاد كمکى در توان خود كرده باشد. در مركز تخصصى فلزات به طور روزانه و لحظه اى قیمت محصولات زنجیره فولاد، عرضه و معاملات بورس صنعت فولاد، اخبار صنعت و رویداد هاى مرتبط اطلاع رسانى مى شود. امید است صنعتگران و بازرگان با در دست داشتن این اطلاعات به تحلیلى درست از بازار دست یابد و بتواند با تسلط بر بازار به تجارتى موفق دست یابند.

بر چسب ها

  • 031-36295535
  • info@Felezat.com