• 031-36295535
  • info@Felezat.com

آغاز ساخت مجتمع فولاد تربت حیدریه

انتشار: 1397/5/6

عملیات اجرایی مجتمع فولاد تربت حیدریه به عنوان بزرگ ‌ترین پروژه صنعتی شرق کشور طی مراسمی با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت آغاز شد.

مرکز تخصصی فلزات: معاون استاندار و فرماندار ویژه تربت حیدریه در حاشیه مراسم افتتاح طرح فولاد تربت حیدریه گفت: مجتمع فولاد این شهرستان بر اساس طرح اولیه با ظرفیت تولید ۱،۴ میلیون تن ورق گرم کلاف شده در فاز اول، ۱،۴۵ میلیون تن ذوب (فولادسازی) و ۱،۸ میلیون تن آهن اسفنجی، سرمایه گذاری ۳۶ هزار و ۸۷۸ میلیارد ریال و اشتغال مستقیم برای ۲۸۰۰ نفر ساخته می ‌شود. مدیر عامل مجتمع فولاد رخ تربت حیدریه نیز گفت: این پروژه با ظرفیت سالانه ۴.۱ میلیون تن در زمینی به مساحت ۵۵۰ هکتار ساخته می شود که برای ۱۲ هزار نفر به صورت مستقیم و غیر مستقبم اشتعال ایجاد خواهد کرد.

مسعود گل شیرازی افزود: در این پروژه سه طرح آهن اسفنجی با تولید ۲ میلیون تن، ذوب و ریخته گری با یک میلیون و ۶۰۰ هزار تن و تولید ورق فولادی با ۱.۵ میلیون تن در سال راه اندازی می شود که بخشی از نیاز کشور را برطرف خواهد کرد. وی با بیان اینکه مجموع هزینه این پروژه یک میلیارد یورو برآورد می شود اظهار داشت: این پروژه بر اساس استاندارد های ایمیدرو ساخته می شود و مرحله نخست آن که شامل احیا می باشد طی ۳۰ ماه آینده به بهره برداری خواهد رسید. وی در ادامه بیان کرد: در این پروژه سه طرح آهن اسفنجی با تولید ۲ میلیون تن، ذوب و ریخته گری با یک میلیون و ۶۰۰ هزار تن و تولید ورق فولادی با ۱.۵ میلیون تن در سال راه اندازی می شود که بخشی از نیاز کشور را برطرف خواهد کرد.

وی با بیان اینکه مجموع هزینه این پروژه یک میلیارد یورو برآورد می شود اظهار داشت: این پروژه بر اساس استاندارد های ایمیدرو ساخته می شود و مرحله نخست آن که شامل احیا می باشد طی ۳۰ ماه آینده به بهره برداری خواهد رسید. وی گفت: بخشی از اعتبارات این پروژه از محل منابع صندوق توسعه ملی و بخشی نیز از طریق فاینانس چین تامین می شود‌.

محمدرضا توسلی عضو هیات مدیره مجتمع فولاد تربت حیدریه با اشاره به ظرفیت هشت میلیون تنی گندله فولاد در منطقه افزود: این ظرفیت در آینده نزدیک به ۱۷ میلیون تن خواهد رسید و حجم این پروژه به بزرگی مجتمع فولاد مبارکه خواهد بود که با ایجاد زنجیره های پایین دستی و صنایع وابسته می تواند اقتصاد شرق کشور را متحول کند.

منبع: ایرنا
عنوان
شرکت
قیمت کنونی
تغییرات قیمت
محل بارگیری
بروز رسانی
خرید
عنوان
شرکت
کشور
واحدپول
قیمت کنونی
تغییرات قیمت
بروز رسانی

خبر های مشابه

مركز تخصصى فلزات با هدف اطلاع رسانى زنجیره كامل فولاد و در راستاى شفاف سازى صنعت فلزات پا به عرصه نهاد. این مركز در طى سالیان متوالى تلاش كرده است با فراهم سازى اطلاعات جامع زنجیره فولاد به پیشبرد صنعت فولاد كمکى در توان خود كرده باشد. در مركز تخصصى فلزات به طور روزانه و لحظه اى قیمت محصولات زنجیره فولاد، عرضه و معاملات بورس صنعت فولاد، اخبار صنعت و رویداد هاى مرتبط اطلاع رسانى مى شود. امید است صنعتگران و بازرگان با در دست داشتن این اطلاعات به تحلیلى درست از بازار دست یابد و بتواند با تسلط بر بازار به تجارتى موفق دست یابند.

بر چسب ها

  • 031-36295535
  • info@Felezat.com