• 031-36295535
  • info@Felezat.com

آمار تولید و فروش فولاد مبارکه در تیر ماه ۹۷

انتشار: 1397/5/16

از جمله طرح‌های در دست شرکت فولاد مبارکه اجرای پروژه‌های سبا است که ۱.۶۰۰ هزارتن به ظرفیت تولید فعلی شرکت اضافه خواهد کرد.

مرکز تخصصی فلزات: فعالیت اصلی شرکت فولاد مبارکه شامل تولید تختال و تبدیل آن به محصولات سرد، گرم و پوشش دار است در این بین محصولات گرم بیشترین میزان فروش شرکت را به خود اختصاص می‌دهد؛ و به منظور تامین بازار داخلی فروش صادراتی شرکت روند کاهشی داشته و کمتر از ۲۰ درصد درآمد شرکت مربوط به فروش صادراتی است. همچنین سهم این شرکت از بازار فروش محصولات فولادی نزدیک به ۵۰ درصد است. عمده ماده اولیه مصرفی شرکت سنگ آهن و گندله می‌باشد و بیش از ۹۰ درصد مواد اولیه شرکت از بازار داخلی تامین می‌شود.
از جمله طرح‌های در دست شرکت اجرای پروژه‌های سبا است که ۱.۶۰۰ هزارتن به ظرفیت تولید فعلی شرکت اضافه خواهد کرد همچنین طرح توسعه سنگان به منظور تولید ۵ میلیون تن کنسانتره سنگ آهن و تکمیل زنجیره تولید از جمله طرح‌های مهم این شرکت محسوب می‌شود.
نرخ‌های فروش در تیرماه برای محصولات گرم و سرد به ترتیب ۲.۷ ملیون تومان و ۳ میلیون تومان در هر تن می‌باشد که نسبت به ماه گذشته رشد اندکی را تجربه کرده است. همچنین قیمت‌های جهانی برای این محصولات به ترتیب ۵۷۰ دلار و ۶۲۰ دلار در هر تن می‌باشد. در نهایت شرکت در ۴ ماهه ابتدایی سال ۱۳۹۷ نسبت به مدت مشابه سال قبل توانسته است رشد ۴۵ درصدی فروش را تجریه کند. شرکت در پیش بینی خود نرخ تسعیر یورو را ۵۶۱۶ تومان در نظر گرفته است و با توجه به صحبت‌های پیرامون آزاد سازی نرخ ارز و تامین عمده مواد اولیه از بازار داخلی، افزایش نرخ ارز می‌تواند جهش سودآوری شرکت را به همراه داشته باشد.
افزایش قیمت جهانی فولاد و همچنین محدودیت‌های زیست محیطی کشور چین در خصوص واحد‌های آلاینده و همچنین افزایش قیمت ارز و آزاد سازی آن از جمله موارد مثبتی است که سود آوری شرکت را می‌تواند بیش از پیش افزایش دهد. اما از آن سو کمبود آب در اصفهان، جنگ تجاری آمریکا و چین، افزایش تولید جهانی فولاد و همچنین شروع تحریم‌های آمریکا از جمله مواردی است که می‌تواند آینده شرکت را تحت تاثیر منفی قرار دهد.

منبع: رادیو سهام
عنوان
شرکت
قیمت کنونی
تغییرات قیمت
محل بارگیری
بروز رسانی
خرید
عنوان
شرکت
کشور
واحدپول
قیمت کنونی
تغییرات قیمت
بروز رسانی

خبر های مشابه

مركز تخصصى فلزات با هدف اطلاع رسانى زنجیره كامل فولاد و در راستاى شفاف سازى صنعت فلزات پا به عرصه نهاد. این مركز در طى سالیان متوالى تلاش كرده است با فراهم سازى اطلاعات جامع زنجیره فولاد به پیشبرد صنعت فولاد كمکى در توان خود كرده باشد. در مركز تخصصى فلزات به طور روزانه و لحظه اى قیمت محصولات زنجیره فولاد، عرضه و معاملات بورس صنعت فولاد، اخبار صنعت و رویداد هاى مرتبط اطلاع رسانى مى شود. امید است صنعتگران و بازرگان با در دست داشتن این اطلاعات به تحلیلى درست از بازار دست یابد و بتواند با تسلط بر بازار به تجارتى موفق دست یابند.

بر چسب ها

  • 031-36295535
  • info@Felezat.com