• 031-36295535
  • info@Felezat.com

افزایش مصرف ظاهری فولاد میانی و در مقابل ، کاهش مصرف محصولات فولادی

انتشار: 1397/3/31

آمارهای انجمن تولیدکنندگان فولاد نشان می دهد مصرف ظاهری فولاد میانی در کشور افزایش و در مقابل مصرف محصولات فولادی کاهش داشته است.

مرکز تخصصی فلزات: آمارهای انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران نشان می دهد مصرف ظاهری فولاد میانی در کشور در دو ماهه اول امسال با ۲۵ درصد رشد از ۲ میلیون و ۴۴۸ هزار تن به ۳ میلیون و ۴۸ هزار تن رسیده است. سهم مصرف اسلب از این میزان یک میلیون و ۶۸۶ هزار تن و سهم بیلت و بلوم یک میلیون و ۳۶۲ هزار تن بود که رشد مصرف اسلب ۴۲ درصد و بیلت و بلوم ۸ درصد گزارش شده است.

همانگونه که مطرح گردید مصرف ظاهری محصولات فولادی با افت ۷ درصدی همراه شده و از ۳ میلیون و ۴۲۰ هزار تن در دو ماهه سال قبل به ۳ میلیون و ۱۸۱ هزار تن در دو ماهه اول امسال رسیده است. بیشترین افت مصرف مربوط به ورق های پوششدار بود که به ۲۱ درصد رسید بعد از آن ورق سرد با کاهش مصرف مواجه شد. مصرف ظاهری ورق پوششدار از ۱۵۴ هزار تن به ۱۱۴ هزار تن رسید و ورق سرد از ۵۱۲ هزار تن به ۴۲۴ هزار تن رسید. همچنین مصرف ظاهری ورق گرم با ۶ درصد کاهش از یک میلیون و ۴۰۲ هزار تن در دو ماهه نخست سال قبل به یک میلیون و ۳۲۲ هزار تن و میلگرد با ۵ درصد افت از ۹۷۴ هزار تن به ۹۳۰ هزار تن رسید.

گفتنی است، تنها محصولی که با رشد مصرف مواجه شد تیرآهن بود که مصرف آن با ۱۲۱ درصد رشد از ۶۶ هزار تن به ۱۴۶ هزار تن رسید. این گزارش می افزاید، مصرف ظاهری آهن اسفنجی هم در دو ماهه اول امسال افزایشی بوده که می توان دیلیل این امر را ناشی از رشد مصرف و تولید فولاد میانی در کشور دانست. رشد مصرف این محصول ۲۳ درصد عنوان شده و مصرف از ۳ میلیون و ۶۳۳ هزار تن در دو ماهه اول سال ۹۶ به ۴ میلیون و ۴۶۵ هزار تن در دو ماهه نخست امسال رسیده است.

منبع: چیلان
عنوان
شرکت
قیمت کنونی
تغییرات قیمت
محل بارگیری
بروز رسانی
خرید
عنوان
شرکت
کشور
واحدپول
قیمت کنونی
تغییرات قیمت
بروز رسانی

خبر های مشابه

مركز تخصصى فلزات با هدف اطلاع رسانى زنجیره كامل فولاد و در راستاى شفاف سازى صنعت فلزات پا به عرصه نهاد. این مركز در طى سالیان متوالى تلاش كرده است با فراهم سازى اطلاعات جامع زنجیره فولاد به پیشبرد صنعت فولاد كمکى در توان خود كرده باشد. در مركز تخصصى فلزات به طور روزانه و لحظه اى قیمت محصولات زنجیره فولاد، عرضه و معاملات بورس صنعت فولاد، اخبار صنعت و رویداد هاى مرتبط اطلاع رسانى مى شود. امید است صنعتگران و بازرگان با در دست داشتن این اطلاعات به تحلیلى درست از بازار دست یابد و بتواند با تسلط بر بازار به تجارتى موفق دست یابند.

بر چسب ها

  • 031-36295535
  • info@Felezat.com