• 031-36295535
  • info@Felezat.com

افزایش ۱۵.۸ درصدی واردات قراضه ترکیه در نیمه اول سال ۲۰۱۸

انتشار: 1397/5/11

داده های منتشر شده از سوی موسسه آمار ترکیه نشان می دهد که واردات قراضه ترکیه در شش ماهه اول سال به دلیل افزایش تولید فولاد خام به روش کوره قوس الکتریکی در سال جاری 15.8 درصد رشد داشته و به 10 میلیون و 770 هزار تن رسید.

مرکز تخصصی فلزات: افزایش واردات قراضه ترکه، عمدتا از آمریکا و روسیه بوده است. آمریکا و روسیه دو کشور بزرگ تامین کننده قراضه ترکیه می باشند. واردات قراضه از آمریکا در نیمه اول سال جاری ۳۳ درصد رشد داشته و به یک میلیون و ۹۸۰ هزار تن رسید. واردات از روسیه نیز با رشد ۶۰ درصدی به یک میلیون و ۳۳۰ هزار تن رسید که این رشد قابل توجه ناشی از کاهش ارزش روبل روسیه از ماه آوریل تا کنون است. واردات قراضه از آمریکا ۳۰.۴ درصد رشد نسبت به ماه می داشت و به ۳۰۴ هزار تن رسید درحالی که واردات از روسیه در مجموع با رشد ۲۹ درصد به ۲۹۹ هزار تن رسید.

حدود یک میلیون و ۲۰۰ هزار تن قراضه نیز از سوی هلند به ترکیه فروخته شده است که درمقایسه با مدت مشابه سال قبل ۶.۹۴ درصد افت داشت. حدد یک میلیون و ۱۲۰ هزار تن قراضه نیز از بلژیک به ترکیه صادر شد که ۷.۴۶ درصد کمتر از مدت مشابه سال قبل است.

در ماه ژوئن نیز ترکیه ۱.۸ میلیون تن قراضه وارد کرد که ۱۰.۹ درصد نسبت به ماه می و ۴۱.۵ درصد نسبت به ژوئن سال قبل رشد داشت و آمریکا و روسیه دلایل اصلی این رشد بودند.

بخشی از این افزایش واردات ناشی از تضعیف واردات در ماه می بود که به دلیل عدم قطعیت در اقتصاد ترکیه و انتخابات آتی این کشور بود که پس از انتخابات مجددا فعالیت واحدها آغاز شد.

منبع: چیلان
عنوان
شرکت
قیمت کنونی
تغییرات قیمت
محل بارگیری
بروز رسانی
خرید
عنوان
شرکت
کشور
واحدپول
قیمت کنونی
تغییرات قیمت
بروز رسانی

خبر های مشابه

مركز تخصصى فلزات با هدف اطلاع رسانى زنجیره كامل فولاد و در راستاى شفاف سازى صنعت فلزات پا به عرصه نهاد. این مركز در طى سالیان متوالى تلاش كرده است با فراهم سازى اطلاعات جامع زنجیره فولاد به پیشبرد صنعت فولاد كمکى در توان خود كرده باشد. در مركز تخصصى فلزات به طور روزانه و لحظه اى قیمت محصولات زنجیره فولاد، عرضه و معاملات بورس صنعت فولاد، اخبار صنعت و رویداد هاى مرتبط اطلاع رسانى مى شود. امید است صنعتگران و بازرگان با در دست داشتن این اطلاعات به تحلیلى درست از بازار دست یابد و بتواند با تسلط بر بازار به تجارتى موفق دست یابند.

بر چسب ها

  • 031-36295535
  • info@Felezat.com