• 031-36295535
  • info@Felezat.com

ایران در تعقیب ایتالیا

انتشار: 1397/4/6

تولید فولاد خام ایران طی پنج ماهه نخست سال 2018 با رشد بیش از 24 درصدی همراه شد و این در حالی است که در همین مدت رشد جهانی تولید فولاد به 4.3 درصد رسیده بود.

مرکز تخصصی فلزات: براساس گزارش انجمن جهانی فولاد (World Steel Association) طی پنج ماهه نخست سال جاری میلادی، ایران ۱۰ میلیون و ۱۴۲ هزارتن فولاد خام تولید کرد که در مقایسه با تولید سال گذشته (۸ میلیون و ۱۶۲ هزار تن) ۲۴.۳ درصد رشد را نشان می دهد. همچنین تولید فولاد خام ایران در می ۲۰۱۸ با رشد ۱۲.۴ درصدی به ۲ میلیون و ۱۵ هزار تن رسید. این رقم در مدت مشابه سال گذشته یک میلیون و ۷۹۳ هزار تن بود.

ایران پس از چین، ژاپن، هند، آمریکا، روسیه، کره جنوبی، آلمان، ترکیه، برزیل و ایتالیا در ربته یازدهم قرار گرفته و تولید فولادش حدود ۵۲۰ هزار تن کمتر از ایتالیا می باشد. گفتنیست، تولید ۶۴ کشور فولادساز جهان نیز در پنج ماهه نخست سال جاری میلادی ۷۲۹ میلیون و ۲۱۶ هزار تن ثبت شد که حاکی از رشد ۴.۳ درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته است. همچنین میزان تولید فولادسازان جهان در می ۲۰۱۸، با ۶.۶ درصد افزایش نسبت به مدت مشابه سال گذشته به ۱۴۸ میلیون و ۳۲۲ هزار تن رسید. این رقم در آوریل سال گذشته ۱۵۴ میلیون و ۸۵۶ هزار تن ثبت شد و این یعنی افت تولید در طول ماه می نسبت به ماه آوریل.

طی پنج ماهه نخست ۲۰۱۸ به ترتیب چین با تولید ۳۶۹ میلیون و ۸۵۹ هزارتن، ژاپن با ۴۴ میلیون و۲۱۷ هزار تن، هند با ۴۴ میلیون و ۱۲۳ هزار تن، آمریکا با ۳۴ میلیون و ۸۴۶ هزار تن و روسیه با ۳۰ میلیون و ۲۷ هزارتن ۵ کشور برتر فولادساز جهان بودند.

منبع: چیلان
عنوان
شرکت
قیمت کنونی
تغییرات قیمت
محل بارگیری
بروز رسانی
خرید
عنوان
شرکت
کشور
واحدپول
قیمت کنونی
تغییرات قیمت
بروز رسانی

خبر های مشابه

مركز تخصصى فلزات با هدف اطلاع رسانى زنجیره كامل فولاد و در راستاى شفاف سازى صنعت فلزات پا به عرصه نهاد. این مركز در طى سالیان متوالى تلاش كرده است با فراهم سازى اطلاعات جامع زنجیره فولاد به پیشبرد صنعت فولاد كمکى در توان خود كرده باشد. در مركز تخصصى فلزات به طور روزانه و لحظه اى قیمت محصولات زنجیره فولاد، عرضه و معاملات بورس صنعت فولاد، اخبار صنعت و رویداد هاى مرتبط اطلاع رسانى مى شود. امید است صنعتگران و بازرگان با در دست داشتن این اطلاعات به تحلیلى درست از بازار دست یابد و بتواند با تسلط بر بازار به تجارتى موفق دست یابند.

بر چسب ها

  • 031-36295535
  • info@Felezat.com