• 031-36295535
  • info@Felezat.com

بازار فولاد با توجه به شرایط ارز در هاله‌ای از ابهام

انتشار: 1397/1/26

معاون اقتصادی و مالی فولاد مبارکه نیز در مورد وضعیت صنعت فولاد در ایران گفت: با توجه به شرایط کنونی بازار ارز و شرایط جدید دولت برای نرخ دلار، بازار فولاد در هاله‌ای از ابهام قرار دارد. 

معاون اقتصادی و مالی فولاد مبارکه نیز در مورد وضعیت صنعت فولاد در ایران گفت: با توجه به شرایط کنونی بازار ارز و شرایط جدید دولت برای نرخ دلار، بازار فولاد در هاله‌ای از ابهام قرار دارد. 

 

مرکز تخصصی فلزات: امیرحسین نادری افزود: در کشور ما برای تولید فولاد مزیت زیادی وجود دارد که بازار پر تقاضا از مهم‌ترین این مزیت‌ها است که به هیچ‌وجه نباید به مشتریان خارجی واگذار شود زیرا بازار ما موتور محرکه صنعت و اشتغال کشور است و باید این زنجیره حفظ شود.

وی با اشاره به تاثیر نرخ دلار بر صادرات فولاد تصریح کرد: هر‌چه قیمت دلار با افزایش مواجه شود مزیت صادراتی این محصول نیز با رشد مواجه خواهد شد که برای محصولات مختلف تفاوت وجود دارد.معاون اقتصادی و مالی فولاد مبارکه در مورد واردات فولاد با توجه به شرایط ارزی در کشور تاکید کرد: با تعیین نرخ ارز از سوی دولت، صنایع مختلف می‌توانند با نرخ تعیین شده واردات انجام دهند.به گفته وی، باید واقع‌بین بود و مشکلات کشور را در داخل برطرف کرد زیرا صنعت یک کاتالیزور نیست، بلکه یک هدف است که می‌تواند به‌دنبال خود؛ اشتغال و استقلال اقتصادی به همراه داشته باشد.

نادری افزود: در ایران حدود ۳۳ میلیون تن ظرفیت تولید فولاد ایجاد شده که تنها از این میزان، حدود ۲۲ میلیون تن فولاد خام در سال ۱۳۹۶ تولید شده و سهم تولید فولادهای طویل از فولادهای تخت بیشتر است. از طرف دیگر در سال ۹۶ رکورد صادرات شکسته شد و به بالای ۸ میلیون تن رسید و تنها حدود ۴ میلیون تن واردات فولاد داشته‌ایم و این ارقام مصرف ظاهری کشور را به حدود همان مقادیر سال‌های قبل نزدیک کرده است.به گفته وی، روند تولید فولاد در جهان با حضور پررنگ چین در دهه گذشته تحول اساسی یافت و از تولید حدود ۸۰۰ میلیون تن در سال ۲۰۰۰ به تولید ۶/۱ میلیارد تن در سال ۲۰۱۵ رسید. معاون اقتصادی و مالی فولاد مبارکه تصریح کرد: این رشد به دلایلی از جمله کاهش میزان مصرف فولاد در چین، محدودیت‌های محیط زیستی و متوقف کردن واحدهای فولادی آلاینده، رکود اقتصادی و بعضا کمبود برخی از منابع و مواد اولیه مورد‌نیاز این صنعت کاسته شده است. وی خاطرنشان کرد: اگرچه ظرفیت تولید فولاد در جهان بیش از ۲/۲ میلیارد تن شده ولی حدود ۶/۱ میلیارد تن تولید واقعی فولاد جهان است که نشان‌دهنده ضریب فعالیت ۷۰ درصدی واحدهای فولادسازی در دنیا است.

منبع: دنیای اقتصاد
عنوان
شرکت
قیمت کنونی
تغییرات قیمت
محل بارگیری
بروز رسانی
خرید
عنوان
شرکت
کشور
واحدپول
قیمت کنونی
تغییرات قیمت
بروز رسانی

خبر های مشابه

مركز تخصصى فلزات با هدف اطلاع رسانى زنجیره كامل فولاد و در راستاى شفاف سازى صنعت فلزات پا به عرصه نهاد. این مركز در طى سالیان متوالى تلاش كرده است با فراهم سازى اطلاعات جامع زنجیره فولاد به پیشبرد صنعت فولاد كمکى در توان خود كرده باشد. در مركز تخصصى فلزات به طور روزانه و لحظه اى قیمت محصولات زنجیره فولاد، عرضه و معاملات بورس صنعت فولاد، اخبار صنعت و رویداد هاى مرتبط اطلاع رسانى مى شود. امید است صنعتگران و بازرگان با در دست داشتن این اطلاعات به تحلیلى درست از بازار دست یابد و بتواند با تسلط بر بازار به تجارتى موفق دست یابند.

بر چسب ها

  • 031-36295535
  • info@Felezat.com