• 031-36295535
  • info@Felezat.com

با حضور دکتر سرقینی؛ فاز سوم مجتمع فولاد ظفر بناب افتتاح شد

انتشار: 1397/2/6

در سفر استانی هیئت دولت به آذربایجان شرقی، فاز سوم مجتمع فولاد ظفر بناب که شامل خط تولید تیرآهن نبشی و ناودانی می باشد با حضور دکتر جعفر سرقینی معاون معدنی وزارت صنعت، معدن و تجارت افتتاح شد.

مرکزتخصصی فلزات: در مراسم افتتاح فاز سوم مجتمع فولاد ظفر بناب که با حضور مسئولین کشوری، استانی و شهرستانی برگزار شد بهرام پیری، مدیر روابط عمومی این مجتمع گفت: ظرفیت تولید فاز سوم این مجتمع ۳۰۰ هزار تن در سال است که شامل خط تولید تیرآهن، نبشی و ناودانی می باشد.

وی افزود: فاز سوم در زمینی به مساحت ۸۰ هزار متر مربع و با زیربنایی بالغ بر ۳۰ هزار متر مربع راه اندازی شده است.

پیری اظهار داشت: برای اجرای فاز سوم مجتمع فولاد ظفر بناب بیش از هزار و ۵۰ میلیارد ریال و برای ماشین آلات مورد نیاز نیز ۵۲۵ میلیارد ریال سرمایه گذاری صورت گرفته که این سرمایه گذاری بدون استفاده از تسهیلات دریافتی بوده است و با بهره برداری از این فاز، برای یک هزار نفر به طور مستقیم و غیر مستقیم شغل ایجاد می شود.

گفتنی است، فولاد ظفر بناب با ۶۰۰ نفر نیروی کار به طور مستقیم و ۵ هزار نفر به طور غیر مستقیم، سالانه ۴۰۰ هزار تن انواع محصولات فولادی نظیر میلگرد، تیرآهن، نبشی و ناودانی ظرفیت تولید دارد که رعایت اصول استاندارد جهانی و ملی در تولید محصولات فولادی و همچنین دسترسی به شاهراه ترانزیتی منطقه و همجواری با نیروگاه حرارتی سهند بناب با تولید برق ۶۵۰ مگاواتی و دسترسی سریع به جاده های مشرف با نواحی مختلف ایران اسلامی و نزدیکی به گمرک های مرزی برتری نسبی را در عرصه صنعت کشور برای آن ایجاد کرده است.

این شرکت با استقبال خرید ۸۰ درصد از محصول تیرآهن در بخش صادرات به سایر کشورها مواجه شده است.

منبع: چیلان
عنوان
شرکت
قیمت کنونی
تغییرات قیمت
محل بارگیری
بروز رسانی
خرید
عنوان
شرکت
کشور
واحدپول
قیمت کنونی
تغییرات قیمت
بروز رسانی

خبر های مشابه

مركز تخصصى فلزات با هدف اطلاع رسانى زنجیره كامل فولاد و در راستاى شفاف سازى صنعت فلزات پا به عرصه نهاد. این مركز در طى سالیان متوالى تلاش كرده است با فراهم سازى اطلاعات جامع زنجیره فولاد به پیشبرد صنعت فولاد كمکى در توان خود كرده باشد. در مركز تخصصى فلزات به طور روزانه و لحظه اى قیمت محصولات زنجیره فولاد، عرضه و معاملات بورس صنعت فولاد، اخبار صنعت و رویداد هاى مرتبط اطلاع رسانى مى شود. امید است صنعتگران و بازرگان با در دست داشتن این اطلاعات به تحلیلى درست از بازار دست یابد و بتواند با تسلط بر بازار به تجارتى موفق دست یابند.

بر چسب ها

  • 031-36295535
  • info@Felezat.com