• 031-36295535
  • info@Felezat.com

با خروج آمریکا از برجام، فرصت های دیگری خلق خواهیم کرد

انتشار: 1397/2/19

رییس هیات عامل ایدرو گفت: تحریم سالهاست بر پیکره کشورمان سایه انداخته و در صورت خروج احتمالی آمریکا از برجام و از دست رفتن برخی موقعیت ها، فرصت های جدیدی خلق خواهیم کرد.

منصور معظمی افزود : بطور حتم اگر آمریکا از برجام خارج شود، عزا نمی گیریم. وی بیان داشت: ما علاقه مند به خروج آمریکایی ها از برجام نیستیم، اما می خواهیم به قراردادهای بین المللی احترام گذاشته و پروتکل ها را رعایت کنند. معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت تصریح کرد: رفتار غیردیپلماتیک، قلدرمابانه و خارج از نزاکت آمریکایی ها، شان آنها را پایین می آورد، اما اگر از برجام خارج شدند، بنا نیست کارهایمان را تعطیل کنیم.
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت که در بیست‌ و سومین نمایشگاه بین‎المللی صنعت نفت حضور یافته بود، اظهار داشت: نمایشگاه محل تعامل عرضه کنندگان کالاها و خدمات و مصرف کنندگان و محل نمایش توانمندی های تولیدکنندگان و ارائه برنامه هایشان است.
به گفته معظمی، نمایشگاه نفت و گاز در این زمینه بسیار موفق بوده و ثمره این موفقیت کسب توانمندی بسیار خوب در حوزه ساخت داخل دستکم در 15 سال گذشته بوده است.
وی تصریح کرد: صادرات گرا بودن، ارتقای کیفی و رقابت پذیری قیمت محصولات، غافل نشدن از فناوری های روز و توجه به آموزش و پژوهش، شروط اصلی رشد توانمندی های داخلی در این عرصه مهم است. معظمی اظهار داشت: باور به توانمندی داخلی در بخشی از مدیران کشور، کم است یا اصلا باور ندارند، همین موضوع آسیب پذیری صنعتی کشور را به دنبال دارد. وی با اشاره به لزوم تقویت ارتباطات بین المللی، تصریح کرد: توجه بیشتر به این ارتباطات نباید موجب غفلت از توان داخلی و ساخت داخل شود، بلکه انجام هرگونه فعالیت باید با نگاه جدی به توانمندسازی داخلی باشد. معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت بیان داشت: امروز بسیاری از تجهیزات در داخل کشور ساخته می شوند، اما برخی مقررات و عدم باورها سبب شده تا توجه کمتری به سازندگان داخلی داشته باشیم.
وی بر لزوم نگاه دوسویه به داخل و خارج تاکید کرد و گفت: در صورتی که نگاه مان یک سویه باشد، به یقین ضرر خواهیم کرد. معظمی همچنین با اشاره به شعار امسال، تاکید کرد: حمایت از کالای ایرانی به معنای حمایت از تولیدات مرغوب، باکیفیت و تامین کننده رضایت مردم است و معتقدم زمینه تحقق این شعار در بسیاری عرصه ها در کشور وجود دارد.

منبع: ایرنا
عنوان
شرکت
قیمت کنونی
تغییرات قیمت
محل بارگیری
بروز رسانی
خرید
عنوان
شرکت
کشور
واحدپول
قیمت کنونی
تغییرات قیمت
بروز رسانی

خبر های مشابه

مركز تخصصى فلزات با هدف اطلاع رسانى زنجیره كامل فولاد و در راستاى شفاف سازى صنعت فلزات پا به عرصه نهاد. این مركز در طى سالیان متوالى تلاش كرده است با فراهم سازى اطلاعات جامع زنجیره فولاد به پیشبرد صنعت فولاد كمکى در توان خود كرده باشد. در مركز تخصصى فلزات به طور روزانه و لحظه اى قیمت محصولات زنجیره فولاد، عرضه و معاملات بورس صنعت فولاد، اخبار صنعت و رویداد هاى مرتبط اطلاع رسانى مى شود. امید است صنعتگران و بازرگان با در دست داشتن این اطلاعات به تحلیلى درست از بازار دست یابد و بتواند با تسلط بر بازار به تجارتى موفق دست یابند.

بر چسب ها

  • 031-36295535
  • info@Felezat.com