• 031-36295535
  • info@Felezat.com

بن بست آهن آلات در بورس کالا

انتشار: 1397/5/18

رئیس اتحادیه صنف آهن فروشان: عوامل عرضه کننده و روش های نادرست در بورس کالا باعث افزایش قیمت آهن آلات شده است.

مرکز تخصصی فلزات: محمد آزاد رئیس اتحادیه صنف آهن فروشان، درباره علت افزایش قیمت آهن ‌آلات ،اظهار کرد: وجود خریداران غیر صنف در بورس کالا باعث افزایش قیمت آهن آلات شده است. وی با بیان این که وجود مواد اولیه این کالا  از جمله سنگ آهن، زغال سنگ، گاز و نیروی انسانی ارزان برای تولید کنندگان ایرانی امتیاز محسوب می شود، گفت: افزایش قیمت بیش از حد مجاز، ناشی از عوامل عرضه کننده  و روش های نادرست در بورس کالا موجب اختلال در این صنف شده است.

رئیس اتحادیه صنف آهن فروشان، علت تاسیس بورس کالا را شفافیت قیمت ها دانست و افزود: خریداران بر اساس قیمت پایه بر روی تابلو بورس از یکدیگر سبقت می گیرند؛ این موضوع موجب افزایش قیمت نخواهد شد اما خریداران کاذب و روش معاملات باعث نا به سامانی در این صنف می‌ شود. 

آزاد با اشاره به این که آهن فروشان در افزایش قیمت هیچ نقشی نداشته اند ادامه داد: به دلیل نظارتهای انجام شده توسط اتحادیه و تعزیرات، آهن فروشان نمی توانند قیمت کالاهای خود را افزایش دهند. حتی به دلیل متضرر شدن، برخی از آن ها خواستار تعطیلی مغازه هایشان شده اند اما اجازه چنین اقدامی برای آنها صادر نخواهد شد. وی درباره احتمال احتکار آهن آلات تشریح کرد: با افزایش قیمت آهن آلات برخی، به احتکار کردن آن وسوسه می شوند اما هیچ کدام از فروشندگان دست به این عمل نخواهند زد چرا که ضرر می کنند.

رئیس اتحادیه صنف آهن فروشان، با تاکید بر صادرات ماهانه بیش از یک میلیون تن آهن و فولاد به نقاط مختلف جهان بیان کرد: این میزان، به کشورهای مختلف از جمله فیلیپین، تایلند و کشورهای اروپایی صادر می شود.

آزاد با بیان اینکه اگر بورس، اسامی خریداران آهن را به وزارت صنعت و معدن و تجارت اعلام کند، وزارتخانه با انتشار اسامی افراد سودجو به جلوگیری از افزایش قیمت ها کمک خواهد کرد.

وی در پایان تصریح کرد: با معرفی و فروش کالاها به شرکت‌های تعاونی می‌توان از افزایش قیمت ها جلوگیری کرد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
عنوان
شرکت
قیمت کنونی
تغییرات قیمت
محل بارگیری
بروز رسانی
خرید
عنوان
شرکت
کشور
واحدپول
قیمت کنونی
تغییرات قیمت
بروز رسانی

خبر های مشابه

مركز تخصصى فلزات با هدف اطلاع رسانى زنجیره كامل فولاد و در راستاى شفاف سازى صنعت فلزات پا به عرصه نهاد. این مركز در طى سالیان متوالى تلاش كرده است با فراهم سازى اطلاعات جامع زنجیره فولاد به پیشبرد صنعت فولاد كمکى در توان خود كرده باشد. در مركز تخصصى فلزات به طور روزانه و لحظه اى قیمت محصولات زنجیره فولاد، عرضه و معاملات بورس صنعت فولاد، اخبار صنعت و رویداد هاى مرتبط اطلاع رسانى مى شود. امید است صنعتگران و بازرگان با در دست داشتن این اطلاعات به تحلیلى درست از بازار دست یابد و بتواند با تسلط بر بازار به تجارتى موفق دست یابند.

بر چسب ها

  • 031-36295535
  • info@Felezat.com