• 031-36295535
  • info@Felezat.com

بهره برداری فاز نخست فولاد ازنا در بهار 98

انتشار: 1397/4/17

براساس برنامه زمان‎بندی شده پس از نصب تجهیزات، فاز اول طرح فولاد ازنا با ظرفیت تولید سالانه یک میلیون و 200 هزار تن ورق فولادی خرداد 98 بهره برداری می‎شود.

مرکز تخصصی فلزات: محمدرضا صفی خانی، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان با بیان اینکه ۹۰ درصد تجهیزات کارخانه فولاد ازنا وارد کشور شده و در حال نصب در محل کارخانه هستند گفت: طرح کارخانه فولاد ازنا بیش از ۱۰ سال متوقف بود که در دو سال اخیر اقدامات مطلوبی برای راه اندازی آن انجام شده است. وی اظهار کرد: بر اساس برنامه زمان‎بندی شده پس از نصب تجهیزات، فاز اول طرح با ظرفیت تولید سالانه یک میلیون و ۲۰۰ هزار تن ورق فولادی خرداد ۹۸ بهره برداری می‎شود.  صفی خانی بیان کرد: یک هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال برای ادامه این طرح نیاز است که ۵۰۰ میلیارد ریال توسط سرمایه گذار و مابقی با کنسرسیومی از دو بانک کشور تامین می‎شود. رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان گفت: فازهای بعدی این کارخانه در حوزه ذوب فولاد و تولیدات جانبی آن خواهد بود. وی تصریح کرد: ایجاد حدود یک هزار فرصت شغلی توسط این کارخانه تحول بزرگی در حوزه اشتغال استان و منطقه ایجاد می‎کند.

لازم به توضیح است که مجوز اولیه کارخانه فولاد ازنا سال ۸۱ صادر و فعالیت رسمی برای ساخت این کارخانه از سال ۸۵ آغاز و در سال ۹۰ با وجود پیشرفت فیزیکی حدود ۶۰ درصد متوقف شد. قرار است این واحد صنعتی که یکی از مهمترین طرح‎های استان لرستان در این حوزه محسوب می‎شود با ظرفیت تولید سالیانه یک میلیون و ۳۰۰ هزار تن ورق در فاز نخست و سالانه ۷۰۰هزار تن فولاد در فاز دوم وارد چرخه فعالیت شود.

منبع: ایسنا
عنوان
شرکت
قیمت کنونی
تغییرات قیمت
محل بارگیری
بروز رسانی
خرید
عنوان
شرکت
کشور
واحدپول
قیمت کنونی
تغییرات قیمت
بروز رسانی

خبر های مشابه

مركز تخصصى فلزات با هدف اطلاع رسانى زنجیره كامل فولاد و در راستاى شفاف سازى صنعت فلزات پا به عرصه نهاد. این مركز در طى سالیان متوالى تلاش كرده است با فراهم سازى اطلاعات جامع زنجیره فولاد به پیشبرد صنعت فولاد كمکى در توان خود كرده باشد. در مركز تخصصى فلزات به طور روزانه و لحظه اى قیمت محصولات زنجیره فولاد، عرضه و معاملات بورس صنعت فولاد، اخبار صنعت و رویداد هاى مرتبط اطلاع رسانى مى شود. امید است صنعتگران و بازرگان با در دست داشتن این اطلاعات به تحلیلى درست از بازار دست یابد و بتواند با تسلط بر بازار به تجارتى موفق دست یابند.

بر چسب ها

  • 031-36295535
  • info@Felezat.com