• 031-36295535
  • info@Felezat.com

تاب‌آوری سواحل فولادی

انتشار: 1397/3/22

پایداری و تاب‌آوری فرآیند تولید، دارای اهمیت بسیاری است چراکه امروز با پدیده‌های بسیار شکننده‌ای روبه‌رو می‌شویم که پایداری یک کارخانه را می‌تواند زیر سوال ببرد. مکان‌یابی کارخانه‌های فولادی نیز جزو موضوع‌هایی است که پایداری و تاب‌آوری آن بیش از پیش مورد توجه قرار می‌گیرد.

مرکز تخصصی فلزات: در گذشته، واحدهای فولادی بسیاری بدون توجه به پایداری راه‌اندازی شدند که امروز با چالش‌های اساسی روبه‌رو هستند. اگر به نقشه جامع فولاد نگاهی بیندازید مشاهده خواهید کرد که این معیارها تا چه اندازه در نظر گرفته شده‌اند.
این روزها در طرح جامع فولاد تاکید بر پیش رفتن واحدهای فولادی به سمت سواحل جنوب و حاشیه خلیج‌فارس است و گام‌هایی نیز برای این سیاست از سوی متولیان امر در حال برداشته شدن است. هرچند تامین آب و دسترسی آسان‌تر برای صادرات در سواحل جنوب مزیت‌های این سیاست را توجیه می‌کند اما به نظر می‌رسد برای رسیدن به چنین برنامه و هدفی، باید مطالعاتی جامع با در نظر گرفتن تمام زوایا انجام شود.
از یک سو باید به تامین مواد اولیه این واحدها توجه کرد و اینکه آیا زیرساخت‌های لازم برای تامین مواد اولیه ایجاد خواهد شد؟ از سوی دیگر یکی از مهم‌ترین مسائلی که درباره سواحل جنوب باید به آن توجه کرد، تغییر شرایط آب‌وهوایی و محیطی و موضوع افزایش دما است.
دمای نزدیک به ۶۰ درجه سانتی‌گراد می‌تواند ایجاد کارخانه‌های فولادی را در جنوب زیر سوال برد، بنابراین باید بتوان تمام جوانب را برای سواحل فولادی در جوار همیشه خلیج‌فارس ایران سنجید.

منبع: فولاد نیوز
عنوان
شرکت
قیمت کنونی
تغییرات قیمت
محل بارگیری
بروز رسانی
خرید
عنوان
شرکت
کشور
واحدپول
قیمت کنونی
تغییرات قیمت
بروز رسانی

خبر های مشابه

مركز تخصصى فلزات با هدف اطلاع رسانى زنجیره كامل فولاد و در راستاى شفاف سازى صنعت فلزات پا به عرصه نهاد. این مركز در طى سالیان متوالى تلاش كرده است با فراهم سازى اطلاعات جامع زنجیره فولاد به پیشبرد صنعت فولاد كمکى در توان خود كرده باشد. در مركز تخصصى فلزات به طور روزانه و لحظه اى قیمت محصولات زنجیره فولاد، عرضه و معاملات بورس صنعت فولاد، اخبار صنعت و رویداد هاى مرتبط اطلاع رسانى مى شود. امید است صنعتگران و بازرگان با در دست داشتن این اطلاعات به تحلیلى درست از بازار دست یابد و بتواند با تسلط بر بازار به تجارتى موفق دست یابند.

بر چسب ها

  • 031-36295535
  • info@Felezat.com