• 031-36295535
  • info@Felezat.com

تاثیر کم تحولات ارزی بر روی فولاد مبارکه

انتشار: 1397/4/13

امیرحسین نادری معاون اقتصادی و مالی شرکت فولاد مبارکه اصفهان: شرکت فولاد مبارکه اصفهان حدود ۹۰ درصد از تولیدات خود را به بازار داخل عرضه می کند و تنها ۱۰ درصد از فروش این مجموعه به صادرات تعلق دارد، در نتیجه تاثیر زیادی از تحولات ارزی نمی گیرد.

مرکز تخصصی فلزات: هفته گذشته بود که معاون اول رئیس جمهور در ابلاغیه ای اعلام کرد صادرکنندگان بزرگ شامل پتروشیمی ها ، معدنی ها و فولادی ها باید ارز خود را بر مبنای دلار ۴۲۰۰ تومانی تبدیل به ریال کنند.این رخداد که بر خلاف انتظار سرمایه گذاران بازار سهام بود ، سهام شرکت های مرتبط با این صنایع را منفی و قرمز پوش کرد.یکی از این شرکت ها که تحت تاثیر این رخداد قرار گرفته فولاد مبارکه اصفهان بود. این شرکت که با نماد «فولاد» بر روی تابلوی معاملات بورس خرید و فروش می شود پس از معاملات مثبت طی هفته های اخیر، طی ۴ روز معاملاتی گذشته با افت قیمت رو به رو شده به گونه ای که قیمت این سهم از ۴۲۰ تومان به ۳۸۵ تومان کاهش یافته است.
امیرحسین نادری معاون اقتصادی و مالی شرکت فولاد مبارکه اصفهان در خصوص تسعیر ارز فولادی ها با دلار ۴۲۰۰ تومان توضیح داد: این موضوع قطعی شده و شرکت های فولادی باید صادرات خود را با دلار ۴۲۰۰ تومان به بالا تبدیل به ریال کنند ، اما این که این موضوع چقدر بر شرکت های فولادی و یا سایر صنایع تاثیر می گذارد باید به حجم صادرات آن توجه کرد. وی ادامه داد: مسلما هر شرکتی که صادرات بیشتری داشته باشد از این موضوع تاثیر بیشتری می گیرد، شرکت فولاد مبارکه اصفهان حدود ۹۰ درصد از تولیدات خود را به بازار داخل عرضه می کند و تنها ۱۰ درصد از فروش این مجموعه به صادرات تعلق دارد، در نتیجه تاثیر زیادی از این موضوع نمی گیرد. وی ادامه داد: وضعیت کلی شرکت فولاد مبارکه اصفهان مناسب بوده و ما براساس بودجه خود پیش می رویم. نگرانی خاصی هم از این بابت وجود ندارد و هر گونه افت قیمتی در معاملات سهم به دلیل جو روانی بازار و یا اخباری همچون دلار ۴۲۰۰ تومانی است و همانطور که گفته شد باید ببینیم چه میزان از فروش شرکت ها به صادرات منحصر می شود.
نادری با بیان این که تنها ۱۰ درصد از فروش ما به صادرات تعلق دارد، گفت: فروش فولاد مبارکه اصفهان در سال گذشته حدود ۱۹۰۰۰ میلیارد تومان بود که از این رقم حدود ۱۰ درصد مختص به صادرات این شرکت بود ، لذا دلار ۴۲۰۰ تومانی یا دلار ۷۰۰۰ تومانی تاثیر آنچنان زیادی بر حاشیه سود شرکت ندارد.
گفتنی است ، شب گذشته رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار از تلاش برای امکان بهره مندی صادرکنندگان بزرگ پتروشیمی و فولادی از تسعیر ارز با نرخی بالاتر از ۴۲۰۰ تومان خبر داده بود.

منبع: بورس آنلاین
عنوان
شرکت
قیمت کنونی
تغییرات قیمت
محل بارگیری
بروز رسانی
خرید
عنوان
شرکت
کشور
واحدپول
قیمت کنونی
تغییرات قیمت
بروز رسانی

خبر های مشابه

مركز تخصصى فلزات با هدف اطلاع رسانى زنجیره كامل فولاد و در راستاى شفاف سازى صنعت فلزات پا به عرصه نهاد. این مركز در طى سالیان متوالى تلاش كرده است با فراهم سازى اطلاعات جامع زنجیره فولاد به پیشبرد صنعت فولاد كمکى در توان خود كرده باشد. در مركز تخصصى فلزات به طور روزانه و لحظه اى قیمت محصولات زنجیره فولاد، عرضه و معاملات بورس صنعت فولاد، اخبار صنعت و رویداد هاى مرتبط اطلاع رسانى مى شود. امید است صنعتگران و بازرگان با در دست داشتن این اطلاعات به تحلیلى درست از بازار دست یابد و بتواند با تسلط بر بازار به تجارتى موفق دست یابند.

بر چسب ها

  • 031-36295535
  • info@Felezat.com