• 031-36295535
  • info@Felezat.com

تخصیص ارز حاصل از صادرات فولادی ها، به همین گروه

انتشار: 1397/5/9

طی جلسه رئیس انجمن فولاد با معاون اول رئیس جمهور، نامه شماره 247-97 مورخ 20 تیر 97 که حاوی درخواست تولیدکنندگان برای تخصیص ارز حاصل از صادرات فولادی ها به همین گروه بود به ایشان تقدیم شد و در نهایت با پیگیری های انجمن و قول همکاری مساعد دکتر جهانگیری، این موضوع در شورای پول و اعتبار تصویب و به هیئت دولت ارجاع شد.

مرکز تخصصی فلزات: طی جلسه ای که اخیرا دکتر محمود اسلامیان، رئیس انجمن تولیدکنندگان فولاد با دکتر جهانگیری، معاون اول رئیس جمهور داشتند، مقرر شد ارز حاصل از صادرات شرکت های فولادی در اختیار خود این واحدها برای تامین نیازهایشان قرار گیرد و همچنین مابقی ارز در بازارهای ثانویه به منظور مدیریت بازار ارز قرار گیرد.

دکتر جهانگیری در این جلسه قول همکاری مساعد به انجمن داد و این موضوع در شورای پول و اعتبار به تصویب رسید و برای تصویب به هیئت دولت ارجاع شد.

دکتر اسلامیان درخصوص این جلسه مهم اظهار داشت: در این جلسه، نامه تخصیص ارز حاصل از صادرات به واحدهای فولادی تقدیم دکتر جهانگیری گردید و به نمایندگی از تولیدکنندگان فولاد از ایشان درخواست کردیم که ارز حاصل از صادرات واحدهای فولادی برای تامین اقلام وارداتی مورد نیاز در اختیار خود آنها قرار گیرد و فولادسازان بتوانند مازاد ارز صادراتی خود را در بازار ثانویه عرضه کنند. رئیس انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران ادامه داد: فولاد کشور الزام به صادرات دارد و لازم است که امسال ۱۰ میلیون تن صادرات داشته باشد تا بازار داخلی متعادل گردد. لذا امکان عرضه ارز حاصل از صادرات فولاد در بازار ثانویه قطعا در کاهش بهای ارز در بازار نیز موثر خواهد بود.

در نامه رئیس انجمن فولاد به دکتر جهانگیری تصریح شده است: کالاهای فولادی از فهرست گروه کالاهای مشمول بازگشت ارز حاصل از صادرات به نرخ ارز دولتی و ثبت در سامانه نیما خارج شده و بتواند ارز حاصل از صادرات خود را با قیمت توافقی در بازار ثانویه ارز به فروش برسانند. ارز آوری ۱۷ میلیارد دلاری صنایع پتروشیمی در مقابل ۴.۵ میلیارد دلار درآمد صادرات فولاد و همچنین سهم بیش از ۵۰ درصدی قیمت گاز در بهای تمام شده صنایع پتروشیمی در مقابل سهم کمتر از ۱۰ درصدی گاز در تولید فولاد از سنگ آهن، گواه این مدعاست که صنعت فولاد نباید در کنار پتروشیمی ملزم به بازگشت ارز حاصل از صادرات به سامانه نیما گردد.

منبع: چیلان
عنوان
شرکت
قیمت کنونی
تغییرات قیمت
محل بارگیری
بروز رسانی
خرید
عنوان
شرکت
کشور
واحدپول
قیمت کنونی
تغییرات قیمت
بروز رسانی

خبر های مشابه

مركز تخصصى فلزات با هدف اطلاع رسانى زنجیره كامل فولاد و در راستاى شفاف سازى صنعت فلزات پا به عرصه نهاد. این مركز در طى سالیان متوالى تلاش كرده است با فراهم سازى اطلاعات جامع زنجیره فولاد به پیشبرد صنعت فولاد كمکى در توان خود كرده باشد. در مركز تخصصى فلزات به طور روزانه و لحظه اى قیمت محصولات زنجیره فولاد، عرضه و معاملات بورس صنعت فولاد، اخبار صنعت و رویداد هاى مرتبط اطلاع رسانى مى شود. امید است صنعتگران و بازرگان با در دست داشتن این اطلاعات به تحلیلى درست از بازار دست یابد و بتواند با تسلط بر بازار به تجارتى موفق دست یابند.

بر چسب ها

  • 031-36295535
  • info@Felezat.com