• 031-36295535
  • info@Felezat.com

تقویت بخش خصوصی فولاد با تشکیل تعاونی صادراتی

انتشار: 1397/2/20

تشکیل تعاونی صادراتی متشکل از کارخانجات بخش خصوصی و مشارکت دادن تجار بین المللی و شناخته شده در ساختار آن، راهی موثر برای توسعه و تقویت بخش خصوصی فولاد ایران است.

مرکز تخصصی فلزات: حمیدرضا طاهری زاده، نایب رئیس هیئت مدیره انجمن تولید کنندگان فولاد ایران با بیان اینکه بخش خصوصی فولاد کشور به ویژه در حوزه نورد به واسطه شرایط رکودی بازار فولاد و مازاد عرضه بر تقاضا روز به روز نحیف تر می شود گفت: در چنین شرایطی روزنه امید فعالان بخش خصوصی که اتفاقا می تواند راه نجات آن ها از رقابت منفی در بازار داخلی و زیان های پی درپی باشد، صادرات است.

وی افزود: صادرات الزاماتی دارد که محصولات با کیفیت، برند سازی، تبلیغات و بازاریابی و ارتباطات و مهارت های موثر تجارت بین الملل بخشی از آن هستند. اما بخش خصوصی فولاد ایران آن قدر زیر سایه دولتی ها و خصولتی ها قرار گرفته که توان فعالیت حداکثری برای تحقق این الزامات را ندارد.

طاهری زاده ادامه داد: اگر هر واحد نوردی یا ذوبی به طور جداگانه برای توسعه صادرات اقدام کند اولا می بایست متحمل هزینه های سنگین شده و ثانیا باید قدرت رقابت با واحدهای بزرگ خصولتی یا همکاران خود در بخش خصوصی را داشته باشد.

نایب رئیس انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران تصریح کرد: به اعتقاد بنده تشکیل تعاونی صادراتی متشکل از کارخانجات بخش خصوصی و مشارکت دادن تجار بین المللی و شناخته شده در ساختار آن، راهی موثر برای توسعه و تقویت بخش خصوصی فولاد ایران در شرایط کنونی است که ان شالله به زودی و با حمایت واحدهای تولیدی محقق خواهد شد.

منبع: چیلان
عنوان
شرکت
قیمت کنونی
تغییرات قیمت
محل بارگیری
بروز رسانی
خرید
عنوان
شرکت
کشور
واحدپول
قیمت کنونی
تغییرات قیمت
بروز رسانی

خبر های مشابه

مركز تخصصى فلزات با هدف اطلاع رسانى زنجیره كامل فولاد و در راستاى شفاف سازى صنعت فلزات پا به عرصه نهاد. این مركز در طى سالیان متوالى تلاش كرده است با فراهم سازى اطلاعات جامع زنجیره فولاد به پیشبرد صنعت فولاد كمکى در توان خود كرده باشد. در مركز تخصصى فلزات به طور روزانه و لحظه اى قیمت محصولات زنجیره فولاد، عرضه و معاملات بورس صنعت فولاد، اخبار صنعت و رویداد هاى مرتبط اطلاع رسانى مى شود. امید است صنعتگران و بازرگان با در دست داشتن این اطلاعات به تحلیلى درست از بازار دست یابد و بتواند با تسلط بر بازار به تجارتى موفق دست یابند.

بر چسب ها

  • 031-36295535
  • info@Felezat.com