• 031-36295535
  • info@Felezat.com

تکمیل زنجیره تولید محصول مجتمع فولاد خراسان از معدن تا محصول نهایی

انتشار: 1397/2/17

با حضور رئیس جمهور و وزیر صنعت، معدن و تجارت در مجتمع فولاد خراسان و افتتاح واحد گندله‌سازی، زنجیره تولید محصول در این مجتمع عظیم از معدن تا محصول نهایی تکمیل شد و به شکل رسمی مورد بهره‌برداری قرار گرفت.

مرکز تخصصی فلزات: حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی عصر یکشنبه ضمن بازدید از بخش‌های مختلف این مجتمع با توضیحات دست‌اندرکاران مجتمع فولاد خراسان از جزئیات فعالیت‌ها و تولیدات این کارخانه مطلع شد. با افتتاح این واحد ، مجتمع فولاد خراسان اولین شرکت فولادی کشور خواهد بود که از زنجیره کامل تولید فولاد به طور کامل از مرحله سنگ آهن تا محصول نهایی در استان محل استقرار برخوردار خواهد بود. این واحد ظرفیت تولید 2,5 میلیون تن گندله در سال را خواهد داشت که بخشی از آن به تولید 1,6 میلیون تن آهن اسفنجی، 1,4 میلیون تن شمش فولادی و 640 هزار تن محصول نهایی یعنی میلگرد اختصاص پیدا می‌کند. ایجاد واحد گندله سازی با ظرفیت 2,5 میلیون تن که قابل افزایش تا 3,4 میلیون تن در سال است، با استفاده حداکثری از توان مهندسی و ساخت داخل برای اولین بار در کشور و در راستای اجرای اقتصاد مقاومتی انجام شده است.

واحد گندله‌سازی مجتمع فولاد خراسان با سرمایه بالغ بر 500 میلیارد تومان احداث شده و حداقل 500 شغل مستقیم و صدها فرصت شغلی غیرمستقیم ایجاد کرده است.

منبع: شاتا
عنوان
شرکت
قیمت کنونی
تغییرات قیمت
محل بارگیری
بروز رسانی
خرید
عنوان
شرکت
کشور
واحدپول
قیمت کنونی
تغییرات قیمت
بروز رسانی

خبر های مشابه

مركز تخصصى فلزات با هدف اطلاع رسانى زنجیره كامل فولاد و در راستاى شفاف سازى صنعت فلزات پا به عرصه نهاد. این مركز در طى سالیان متوالى تلاش كرده است با فراهم سازى اطلاعات جامع زنجیره فولاد به پیشبرد صنعت فولاد كمکى در توان خود كرده باشد. در مركز تخصصى فلزات به طور روزانه و لحظه اى قیمت محصولات زنجیره فولاد، عرضه و معاملات بورس صنعت فولاد، اخبار صنعت و رویداد هاى مرتبط اطلاع رسانى مى شود. امید است صنعتگران و بازرگان با در دست داشتن این اطلاعات به تحلیلى درست از بازار دست یابد و بتواند با تسلط بر بازار به تجارتى موفق دست یابند.

بر چسب ها

  • 031-36295535
  • info@Felezat.com