• 031-36295535
  • info@Felezat.com

خریداران و درخواست تخفیف بیشتر

انتشار: 1397/4/16

درصورت خروج آمریکا از برجام و بازگشت تحریم ها، صادرات فولاد با هزینه قدری بیشتر کماکان ادامه خواهد یافت و بایست انتظار داشت خریداران تخفیف بیشتری از فروشندگان طلب نمایند.

مرکز تخصصی فلزات: بهادر احرامیان، مدیرعامل فولاد یزد درخصوص تاثیر خروج آمریکا از برجام بر صنعت فولاد ایران گفت: خروج آمریکا از برجام قطعا تاثیر منفی بر توسعه صنعت فولاد کشور خواهد داشت اما اثرات آن تا سطح بالایی قابل مدیریت میباشد. مدیریت احتمالا به معنی عدم توقف روند تجارت اما استمرار آن با هزینه های مبادله بالاتر و نیز توقف طرحهای بزرگ اما ادامه پروژه های زیر سقفی توسعه ای خواهد بود. احرامیان به مشکلات نقل و انتقال بانکی در زمان اجرای برجام اشاره کرد و گفت: یکی از انتقادات مطرح شده در مورد برجام این بود که علی رغم گذشت مدت ۲ ساله از آن گشایش های بانکی مورد انتظار به خوبی انجام نگردید؛ گشایش هایی که جهت تسهیل تجارت در صنعت فولاد مانند دریافت اعتبارات اسنادی و غیره اعطا شده و باعث کاهش هزینه های مبادله در صادرات فولاد می شوند.

فرجام برجام در فولاد چه خواهد بود؟

عضو هیئت مدیره انجمن تولیدکنندگان فولاد توضیح داد: علی رغم ابراز تمایل تامین کنندگان تجهیزات به حضور در پروژه های صنعت فولاد به دلیل عدم امکان تامین مالی بلند مدت تقریبا پروژه جدیدی آغاز نگردید. می توان گفت خروج آمریکا از برجام و محدودیت های احتمالی که بر معاملات با کشورمان وضع خواهد گردید در نهایت شرایطی مانند دوره قبل اما با شدت کمتر به دلیل عدم همراهی اروپا، چین و روسیه ایجاد خواهند کرد. وی افزود: در این شرایط، صادرات فولاد با هزینه قدری بیشتر کماکان ادامه خواهد یافت و بایست انتظار داشت خریداران تخفیف بیشتری از فروشندگان طلب نمایند. احرامیان عنوان کرد: در بخش نیاز به مبادلات خارجی در پروژه های توسعه ای اگرچه ظاهرا تحریم ها به دلیل روابط سازندگان تجهیزات با آمریکا برای ایران کاملا بازدارنده خواهند بود اما واقعیت این است که صنعت فولاد ایران در حال حاضر در مراحل پایانی یک فاز توسعه عظیم قرار دارد.

عضو اتاق بازرگانی تهران افزود: به اعتقاد بسیاری از کارشناسان، حتی بدون وقوع تحریم ها نیز بجای ادامه توسعه بیشتر، نیازمند گذر از یک مرحله تجمیع هستیم تا پس از آن اولویت های کاری جدید تعریف گردند. از این منظر شاید انجام ابر پروژه های جدید که با خروج آمریکا از برجام احتمالا محدود خواهند شد و در واقع اولویت بالایی در برنامه صنعت فولاد کشور نخواهند داشت و تاثیرات آن در کوتاه مدت ملموس نخواهد بود.

منبع: چیلان
عنوان
شرکت
قیمت کنونی
تغییرات قیمت
محل بارگیری
بروز رسانی
خرید
عنوان
شرکت
کشور
واحدپول
قیمت کنونی
تغییرات قیمت
بروز رسانی

خبر های مشابه

مركز تخصصى فلزات با هدف اطلاع رسانى زنجیره كامل فولاد و در راستاى شفاف سازى صنعت فلزات پا به عرصه نهاد. این مركز در طى سالیان متوالى تلاش كرده است با فراهم سازى اطلاعات جامع زنجیره فولاد به پیشبرد صنعت فولاد كمکى در توان خود كرده باشد. در مركز تخصصى فلزات به طور روزانه و لحظه اى قیمت محصولات زنجیره فولاد، عرضه و معاملات بورس صنعت فولاد، اخبار صنعت و رویداد هاى مرتبط اطلاع رسانى مى شود. امید است صنعتگران و بازرگان با در دست داشتن این اطلاعات به تحلیلى درست از بازار دست یابد و بتواند با تسلط بر بازار به تجارتى موفق دست یابند.

بر چسب ها

  • 031-36295535
  • info@Felezat.com