• 031-36295535
  • info@Felezat.com

رشد صادرات سنگ آهن استرالیا در نیمه نخست سال 2018

انتشار: 1397/4/28

با توجه به اطلاعات خطوط کشتیرانی، صادرات سنگ آهن استرالیا با 10 درصد رشد به 225.6 میلیون تن رسید. این درحالی است که در سه ماهه اول امسال صادرات سنگ آهن استرالیا 205.9 میلیون تن بود.

مرکز تخصصی فلزات: در صادرات سه ماهه دوم امسال در مقایسه با مدت مشابه سال قبل با افزایش 7 درصدی همراه بود چراکه صادرات سه ماهه دوم سال قبل 210.2 میلیون تن بود. در نیمه نخست امسال استرالیا درمجموع 431.5 میلیون تن سنگ آهن صادر کرد که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل که 408.43 میلیون تن بود رشد 6 درصدی داشت. در ماه ژوئن نیز، میزان صادرات سنگ آهن استرالیا به 75.4 میلیون تن رسید که در مقایسه با مارس که 78.2 میلیون تن بود کاهش داشته است. با این حال، صادرات نسبت به ژوئن سال گذشته که 70 میلیون تن بود افزایش را نشان می دهد.

چین بزرگترین مقصد صادرات سنگ آهن استرالیا می باشد که سهم صادرات استرالیا به آن 80 تا 85 درصد بود از این رو، تغییر در بازار چین بر صادرات استرالیا تاثیر می گذارد. دولت چین قوانین سختگیرانه زیست محیطی را اعمال کرده که همین امر فولادسازان این کشور را به سمت سنگ آهن عیار بالا سوق داده است و این امرو به نوبه خود فرصت خوبی برای ریوتینتو و BHP بیلیتون دو تولیدکننده سنگ آهن عیار بالا در منطقه پیلبارا، ایجاد می کند.

چین که بزرگترین واردکننده سنگ آهن از استرالیا می باشد در سه ماهه دوم امسال 185.4 میلیون تن سنگ آهن از این کشور وارد کرد که 10 درصد از واردات نیمه اول سال یعنی 167.9 میلیون تن بیشتر است.

ژاپن دومین واردکننده سنگ آهن از استرالیاست که در نیمه دوم سال 17 میلیون تن سنگ آهن وارد کرد و افت 15 درصدی را نسبت به سه ماهه قبل به ثبت رساند. کره جنوبی نیز دیگر واردکننده سنگ آهن از استرالیا می باشد که واردات در سه ماهه دوم سال 14.2 میلیون تن شد در حالی که 33 درصد بالاتر از مدت مشابه سال قبل بود.

واردات هند هم از استرالیا افزایش داشت و با 17درصد رشد نسبت به سه ماهه اول سال به 1.6 میلیون تن رسید.

ویتنام، اندونزی و هلند شاهد افزایش قابل توجهی در واردات سنگ آهن از استرالیا بودند. ویتنام تا بیش از 4 برابر رشد را تجربه کرد و واردات را به 1.4 میلیون تن رساند. اندونزی نیز واردات را به بیش از دو برابر و به حدود 900 هزار تن رساند و واردات هلند به 200 هزار تن رسید.

منبع: معدن نیوز به نقل از استیل مینت
عنوان
شرکت
قیمت کنونی
تغییرات قیمت
محل بارگیری
بروز رسانی
خرید
عنوان
شرکت
کشور
واحدپول
قیمت کنونی
تغییرات قیمت
بروز رسانی

خبر های مشابه

مركز تخصصى فلزات با هدف اطلاع رسانى زنجیره كامل فولاد و در راستاى شفاف سازى صنعت فلزات پا به عرصه نهاد. این مركز در طى سالیان متوالى تلاش كرده است با فراهم سازى اطلاعات جامع زنجیره فولاد به پیشبرد صنعت فولاد كمکى در توان خود كرده باشد. در مركز تخصصى فلزات به طور روزانه و لحظه اى قیمت محصولات زنجیره فولاد، عرضه و معاملات بورس صنعت فولاد، اخبار صنعت و رویداد هاى مرتبط اطلاع رسانى مى شود. امید است صنعتگران و بازرگان با در دست داشتن این اطلاعات به تحلیلى درست از بازار دست یابد و بتواند با تسلط بر بازار به تجارتى موفق دست یابند.

بر چسب ها

  • 031-36295535
  • info@Felezat.com