• 031-36295535
  • info@Felezat.com

رشد مصرف فولاد ژاپن بدلیل آماده‌سازی المپیک 2020

انتشار: 1397/5/6

تولید فولاد خام ژاپن در ماه‌های ژانویه تا ژوئن سال جاری میلادی تا 1.3 درصد افزایش داشته و به 52.98 میلیون تن رسیده است. این امر به معنای رشد پی‌در‌پی در 2 سال متوالی در صنعت فولاد این کشور و در نیمه نخست سال‌های اخیر است.

مرکز تخصصی فلزات: ژاپن دومین تولیدکننده و صادرکننده بزرگ فولاد در دنیا بعد از چین است. حجم صادرات فولاد ژاپن تا ماه مارس سال 2018 چیزی در حدود 9.3 میلیون تن بود که نسبت به مدت زمان مشابه در سال 2017 حدود 4 درصد کاهش را نشان می‌دهد. در سال 2017 حجم صادرات فولاد ژاپن نزدیک به 8 درصد از صادرات فولاد کل دنیا را تشکیل داد، اما این حجم از صادرات تنها به اندازه بیش از نیمی از صادرات فولاد توسط چین در سال 2017 بود.

جالب توجه آنکه ژاپن فولاد خود را به بیش از 130 کشور و منطقه جغرافیایی صادر می‌کند. 10 کشور اصلی به‌عنوان مبادی ورودی صادرات ژاپن عبارت‌اند از: کره جنوبی، چین، تایوان، تایلند، اندونزی، ویتنام، مکزیک، آمریکا، مالزی و هند. در مجموع این کشورها 80 درصد از بازار صادراتی فولاد ژاپن را به‌خود اختصاص دادند. 20 درصد باقی ماند به سایر کشورها تعلق دارد. نکته جالب توجه آنکه 3 کشور تایلند، کره‌جنوبی و چین 45 درصد از بازار صادراتی فولاد ژاپن را (هر کدام 15 درصد) به‌خود اختصاص دادند. نمودار 1 حجم فولاد صادر شده به مقاصد صادراتی فولاد ژاپن را با یکدیگر مقایسه می‌کند.

افزایش حجم تولیدات محصولات فولادی در راستای رشد صنعت ساخت‌و‌ساز در ژاپن جهت آمادگی برای برگزاری بازی‌های المپیک و پارا المپیک 2020 صورت گرفته است. در ضمن تقاضای فولاد برای تولیدکنندگان بزرگی مانند شرکت‌های خودروسازی افزایش محسوسی یافته است. در سال جاری تولید فولاد ساختمانی در ژاپن چیزی در حدود 8.1 درصد افزایش یافته است. تولید صفحات فولادی سنگین که عمدتا در کشتی‌سازی استفاده می‌شوند با رشد 12.7 درصدی نسبت به سال گذشته همراه بوده است. شایان ذکر است که تولید این محصول در سال‌های قبل به نسبت کاهش یافته بود.

در مقابل اما میزان تولید ورق‌های عریض فولادی که در تولید تجهیزات مسکونی کابرد دارد با کاهش 2.1 درصدی رو به رو بوده است. با این حال اتحادیه آهن و فولاد ژاپن اعلام کرده است که حجم تقضای داخلی به صورت نسبی ثابت خواهد ماند. شایان ذکر است که 2 شرکت JFE Steel Corporation و Nippon Steel & Sumitomo Metal Corporation بزرگ‌ترین تولیدکنندگان فولاد در ژاپن هستند.

منبع: فلزات آنلاین
عنوان
شرکت
قیمت کنونی
تغییرات قیمت
محل بارگیری
بروز رسانی
خرید
عنوان
شرکت
کشور
واحدپول
قیمت کنونی
تغییرات قیمت
بروز رسانی

خبر های مشابه

مركز تخصصى فلزات با هدف اطلاع رسانى زنجیره كامل فولاد و در راستاى شفاف سازى صنعت فلزات پا به عرصه نهاد. این مركز در طى سالیان متوالى تلاش كرده است با فراهم سازى اطلاعات جامع زنجیره فولاد به پیشبرد صنعت فولاد كمکى در توان خود كرده باشد. در مركز تخصصى فلزات به طور روزانه و لحظه اى قیمت محصولات زنجیره فولاد، عرضه و معاملات بورس صنعت فولاد، اخبار صنعت و رویداد هاى مرتبط اطلاع رسانى مى شود. امید است صنعتگران و بازرگان با در دست داشتن این اطلاعات به تحلیلى درست از بازار دست یابد و بتواند با تسلط بر بازار به تجارتى موفق دست یابند.

بر چسب ها

  • 031-36295535
  • info@Felezat.com