• 031-36295535
  • info@Felezat.com

رکورد جدید صادرات فولاد ایران

انتشار: 1397/3/22

صنعت فولاد جهان از ابتدای سال ۲۰۱۸ میلادی با روند مثبت همراه بود.

مرکز تخصصی فلزات: بهادر احرامیان، مدیرعامل فولاد یزد در خصوص روند این صنعت در بازارهای جهانی خاطرنشان ساخت: تأثیر تعرفه های ترامپ هنوز به عمل نرسیده ولی توانسته بازار را کمی با روند صعودی همراه کند. اما به این دلیل که هنوز اقدامی در خصوص اجرایی شدن این تعرفه ها صورت نگرفته نمی توان به طور قطعی، این روند را ارزیابی کرد. احرامیان ادامه داد: روند این صنعت در بازار داخلی کشور نیز صعودی بوده و ایران در سال گذشته رکورد جدیدی برای صادرات این صنعت به ثبت رساند و با 9 میلیون صادرات فولاد و آهن اسفنجی توانست نزدیک به 40 درصد تولیدات خود را صادر کند.

این کارشناس صنعت فولاد گفت: تعدیل مثبت در قیمت های این صنعت به دلیل ارتباط با بازارهای جهانی روی داد به علاوه اینکه ظرفیت های جدیدی در کشور وارد مدار تولید شده است. وی ابراز داشت: در حدود 5 میلیون تن ظرفیت جدید وارد مدار تولید در کشور شده است که تمام این ظرفیت ها باید به صادرات اختصاص یابد.

احرامیان در پایان اشاره داشت: به طور کلی وضعیت صنعت فولاد در داخل کشور صعودی است. تولید فولاد در سال گذشته 22 میلیون تن بوده است و امسال در حدود 25 میلیون تن خواهد بود .

منبع: سنا
عنوان
شرکت
قیمت کنونی
تغییرات قیمت
محل بارگیری
بروز رسانی
خرید
عنوان
شرکت
کشور
واحدپول
قیمت کنونی
تغییرات قیمت
بروز رسانی

خبر های مشابه

مركز تخصصى فلزات با هدف اطلاع رسانى زنجیره كامل فولاد و در راستاى شفاف سازى صنعت فلزات پا به عرصه نهاد. این مركز در طى سالیان متوالى تلاش كرده است با فراهم سازى اطلاعات جامع زنجیره فولاد به پیشبرد صنعت فولاد كمکى در توان خود كرده باشد. در مركز تخصصى فلزات به طور روزانه و لحظه اى قیمت محصولات زنجیره فولاد، عرضه و معاملات بورس صنعت فولاد، اخبار صنعت و رویداد هاى مرتبط اطلاع رسانى مى شود. امید است صنعتگران و بازرگان با در دست داشتن این اطلاعات به تحلیلى درست از بازار دست یابد و بتواند با تسلط بر بازار به تجارتى موفق دست یابند.

بر چسب ها

  • 031-36295535
  • info@Felezat.com