• 031-36295535
  • info@Felezat.com

سنگان و تامین 25 درصد سنگ آهن

انتشار: 1397/4/3

مجموعه سنگان در بخش‌های اکتشاف، استخراج و مطالعات زیست‌محیطی، دستاوردهای ارزشمندی طی سال‌های گذشته کسب کرده است و براساس پیش‌بینی‌ها، ذخیره احتمالی معدن سنگان تا ۱.۵ میلیارد تن افزایش خواهد یافت.

مرکز تخصصی فلزات: مرتضی هاشم پور، مدیر مجتمع سنگ آهن سنگان با بیان اینکه ایجاد ظرفیت تولید 55 میلیون تن فولاد در افق 1404 نیاز به ذخایر قابل اتکا سنگ آهن دارد اظهار داشت: از نظر میزان ذخایر سنگ آهن، ایران با 2.8 میلیارد تن ذخیره قطعی و 5 میلیارد تن ذخیره احتمالی، رتبه نخست در خاورمیانه و دهم در جهان را دارد. وی ادامه داد: سنگ آهن مورد نیاز برای هدف چشم انداز 1404، 160 میلیون تن است و تولید مجتمع سنگان در این افق، 40 میلیون تن معادن 25 درصد کل کشور است. کنسانتره و گندله مورد نیاز نیز 90 میلیون تن است و برنامه مجتمع سنگان تولید 17.5 میلیون تن کنسانتره (20 درصد کل کشور) و 15 میلیون تن گندله (معادل 16 درصد کل کشور) است.

مرتضی هاشم پور با اشاره به اکتشافات صورت گرفته در منطقه سنگان، تصریح کرد: در این منطقه عملیات ژئوفیزیک هوایی در محدوده 11 هزار و 500 کیلومتر مربع انجام شده و پس از انجام ژئوفیزیک هوایی و زمینی، 15 آنومالی شناسایی شده است. وی یادآور شد: طرح جامع سنگان طی سال های 92 و 93، نهایی و تکمیل شده و اساس جانمایی واحدهای صنعتی و معدنی براساس همان طرح جامع صورت گرفته است.

وی درباره همکاری با بخش خصوصی گفت: تاکنون 13 محدوده برای عملیات اکتشاف به بخش خصوصی واگذار شده است و با توجه به اینکه ایستگاه اول برای شناخت پتانسیل ها، اکتشاف است طی سال گذشته بیش از آنچه که در اهداف تعیین شده بود محقق شد و یک گام جلوتر از اهداف سال گذشته بودیم.

مدیر مجتمع سنگ آهن سنگان با اشاره به فعالیت های انجام شده در حوزه زیرساخت ها، گفت: برآورد نیازهای کارخانه ها به منابع آب و مطالعه و نحوه تامین آن، برآورد مصارف انرژی از جمله گاز برق و چگوگی تامین آن، مطالعه وضعیت نیروی انسانی منطقه و نیز برآورد میزان مواد قابل حمل به منطقه از جمله این اقدامات بوده است. وی ادامه داد: این مجتمع همچنین درباره مسائل زیست محیطی، بررسی قوانین و دستورالعمل های ملی و رعایت آن در مطالعات طرح جامع و غیره فعالیت داشته است.

به گفته هاشم پور، در پایان سال گذشته، 4 هزار نفر در بخش های صنعتی و معدنی در سنگان مشغول به کار شدند.

منبع: ایمیدرو
عنوان
شرکت
قیمت کنونی
تغییرات قیمت
محل بارگیری
بروز رسانی
خرید
عنوان
شرکت
کشور
واحدپول
قیمت کنونی
تغییرات قیمت
بروز رسانی

خبر های مشابه

مركز تخصصى فلزات با هدف اطلاع رسانى زنجیره كامل فولاد و در راستاى شفاف سازى صنعت فلزات پا به عرصه نهاد. این مركز در طى سالیان متوالى تلاش كرده است با فراهم سازى اطلاعات جامع زنجیره فولاد به پیشبرد صنعت فولاد كمکى در توان خود كرده باشد. در مركز تخصصى فلزات به طور روزانه و لحظه اى قیمت محصولات زنجیره فولاد، عرضه و معاملات بورس صنعت فولاد، اخبار صنعت و رویداد هاى مرتبط اطلاع رسانى مى شود. امید است صنعتگران و بازرگان با در دست داشتن این اطلاعات به تحلیلى درست از بازار دست یابد و بتواند با تسلط بر بازار به تجارتى موفق دست یابند.

بر چسب ها

  • 031-36295535
  • info@Felezat.com