• 031-36295535
  • info@Felezat.com

صادرات الکترود چین رو به بالا

انتشار: 1397/2/17

با اعلام آمار صادرات گرافیت الکترود چین در ماه مارس، در سه ماهه نخست سال جاری این کشور 60 هزار تن الکترود صادر کرده که 50 درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد داشته است. همچنین در ماه مارس میزان الکترود صادر شده از چین رشد داشته از 10 هزار تن به 20 هزار تن رسید.

مرکز تخصصی فلزات: در سه ماه گذشته بیشترین صادرات الکترود چین به ایران بوده که 19 درصد بازار آن را در دست داشت. پس از آن روسیه با 9 درصد و امریکا با 8 درصد قرار داشتند.

با توجه به هزینه پایین تامین انرژی در ایران، تقاضای الکترود در ایران برای تولید فلاد رو به رشد است چرا که کوره های قوس الکتریکی کارآمد تر و کم هزینه تر از کوره های بلند هستند. 70 تا 75 درصد کارخانه های فولاد ایران از کوره های قوس الکتریکی استفاده می کنند. ایران بیشتر نیاز الکترود خود را از چین و پس از آن از هند دریافت می کند. البته با توجه به کمبود الکترود در بازارهای جهانی، بازار واردات الکترود و قیمت ها در ایران تحت فشار است. از این رو چندین شرکت ایرانی یک شرکت جوینت ونچر راه اندازی کرده اند تا اولین کارخانه تولید الکترود گرافیتی ایران را ثبت نمایند.  

سال 2017 چین حدود 520 هزار تن الکترود گرافیتی تولید کرد که 201695 تن آن صادر شده و مابقی برای مصرف داخلی به کار رفت. البته مصرف الکترود چینی ها نیز بالا رفته و این رقم امسال تغییر چشمگیری خواهدا داشت و پیش بینی شده به 532 هزار تن در سال 2018 نیز برسد.

 

ترجمه: ایفنا

منبع: Steel Mint
عنوان
شرکت
قیمت کنونی
تغییرات قیمت
محل بارگیری
بروز رسانی
خرید
عنوان
شرکت
کشور
واحدپول
قیمت کنونی
تغییرات قیمت
بروز رسانی

خبر های مشابه

مركز تخصصى فلزات با هدف اطلاع رسانى زنجیره كامل فولاد و در راستاى شفاف سازى صنعت فلزات پا به عرصه نهاد. این مركز در طى سالیان متوالى تلاش كرده است با فراهم سازى اطلاعات جامع زنجیره فولاد به پیشبرد صنعت فولاد كمکى در توان خود كرده باشد. در مركز تخصصى فلزات به طور روزانه و لحظه اى قیمت محصولات زنجیره فولاد، عرضه و معاملات بورس صنعت فولاد، اخبار صنعت و رویداد هاى مرتبط اطلاع رسانى مى شود. امید است صنعتگران و بازرگان با در دست داشتن این اطلاعات به تحلیلى درست از بازار دست یابد و بتواند با تسلط بر بازار به تجارتى موفق دست یابند.

بر چسب ها

  • 031-36295535
  • info@Felezat.com