• 031-36295535
  • info@Felezat.com

عرضه فولاد چین نیمه دوم 2018 بالا می رود؟؟

انتشار: 1397/2/20

از دو سال گذشته تاکنون دولت چین به طور جدی به دنبال کاهش ظرفیت تولید فولاد خود بوده تا مشکل مازاد ظرفیت تولید را رفع کند و از آلایندگی صنعت فولاد خود بکاهد. سال 2016 این کشور موفق شد ظرفیت تولید فولاد خود را 115 میلیون تن کاهش دهد. سال 2017 نیز 140 میلیون تن از خطوط تولید فرسوده را تعطیل نمود که اغلب از قراضه برای تولید فولاد استفاده می نمودند.

مرکز تخصصی فلزات: این برنامه های سخت گیرانه کاهش تولید تا مارس سال جاری ادامه داشت. از نوامبر 2017 تا مارس 2018 برای کاهش آلودگی هوا صنعت فولاد چین با دستور کاهش تولید از جانب دولت روبرو بود. از این رو قیمت فولاد رشد چشمگیری داشته قیمت های صادراتی در سه ماه نخست سال جاری نسبت به سال قبل تا 15 درصد بالا رفت.

 این افزایش قیمت حاشیه سود کارخانه ها را بالا برد از این رو برخی از کارخانه هایی که تعطیل کرده بودند مجدد فعال شدند تا از بازار بهره ببرند. در فوریه سال جاری دولت چین قوانین سخت گیرانه تری وضع کرد تا خطوط تولید جدید فولاد راه اندازی شوند تا خطوط تولید فرسوده به کل تعطیل گردند. از آنجایی که برخی کارخانه ها تولید را از سرگرفتند و دستور دولت به جایگزین کردن خطوط تولید فرسوده با خطوط تولید جدید بود نه تعطیلی آن، کارشناسان معتقدند صنعت فولاد چین در این راستا برای تعطیلی خطوط تولید فرسوده و جلوگیری از راه اندازی مجدد آن ها با چالش هایی روبروست.

دولت چین راه اندازی کوره های قوس الکتریکی و جایگزینی آن با کوره های بلند که آلایندگی زیادی دارند را تشویق نموده و انتظار می رود امسال ظرفیت کوره های قوس الکتریکی جدید  16 میلیون تن افزوده شود که اغلب آن ها نیمه دوم سال راه اندازی می شوند.

این افزایش ظرفیت کوره های قوس الکتریکی  در کنار از سرگیری تولید برخی خطوط احتمال افزایش مازاد ظرفیت تولید فولاد را در چین در نیمه دوم سال جاری بالا می برد.

 

ترجمه: ایفنا

منبع: Steel Mint
عنوان
شرکت
قیمت کنونی
تغییرات قیمت
محل بارگیری
بروز رسانی
خرید
عنوان
شرکت
کشور
واحدپول
قیمت کنونی
تغییرات قیمت
بروز رسانی

خبر های مشابه

مركز تخصصى فلزات با هدف اطلاع رسانى زنجیره كامل فولاد و در راستاى شفاف سازى صنعت فلزات پا به عرصه نهاد. این مركز در طى سالیان متوالى تلاش كرده است با فراهم سازى اطلاعات جامع زنجیره فولاد به پیشبرد صنعت فولاد كمکى در توان خود كرده باشد. در مركز تخصصى فلزات به طور روزانه و لحظه اى قیمت محصولات زنجیره فولاد، عرضه و معاملات بورس صنعت فولاد، اخبار صنعت و رویداد هاى مرتبط اطلاع رسانى مى شود. امید است صنعتگران و بازرگان با در دست داشتن این اطلاعات به تحلیلى درست از بازار دست یابد و بتواند با تسلط بر بازار به تجارتى موفق دست یابند.

بر چسب ها

  • 031-36295535
  • info@Felezat.com