• 031-36295535
  • info@Felezat.com

علاقه مشتریان خاورمیانه به خرید بیلت های فولادی ایران با وجود تحریم ها

انتشار: 1397/4/10

به رغم افزایش احتمال تحریم های آمریکا، مشتریان در خاورمیانه همچنان علاقمند به خرید بیلت های فولادی تولید ایران هستند و در طی هفته گذشته چندین محموله معامله شده است.

مرکز تخصصی فلزات: به رغم افزایش احتمال تحریم های آمریکا، مشتریان در خاورمیانه همچنان علاقمند به خرید بیلت های فولادی تولید ایران هستند و در طی هفته گذشته چندین محموله معامله شده است. کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس، شمال آفریقا و جنوب شرق آسیا در میان بازارهای اصلی صادراتی بیلت فولادی ایران قرار دارند. در حالی که آمریکا پس از خروج از برجام اعلام کرده که در ماه آگوست، تحریم های جدید علیه ایران را به اجرا خواهد گذاشت، فعالان بازار نسبت به خرید فرآورده های فولادی نیمه تمام از سوی مشتریان آسیایی از ایران ابراز تردید کرده اند. اما در عین حال آنها اضافه کرده اند که کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس راهی را برای پرداخت پول و حمل محموله های فولادی از ایران و ادامه خرید محصولات فولادی نیمه تمام از ایران خواهند یافت. منابع آگاه گفتند، در هفته منتهی به ۲۷ ژوئن مقادیر قابل توجهی بیلت فولادی تولید ایران برای تولید در ماه آگوست توسط شرکت ها و تجار خاورمیانه ای به قیمت هر تن ۴۹۸ تا ۵۰۳ دلار روی عرشه فروخته شده است. یک محموله دیگر نیز توسط یک تاجر در منطقه به قیمت هر تن ۵۰۰ تا ذ۵۰۵ دلار روی عرشه فروخته شده است. برآورد قیمت های هفتگی صورت گرفته توسط متال بولتن نیز نشان می دهد که قیمت بیلت فولادی صادراتی ایران در هفته منتهی به ۲۷ ژوئن با ۷ دلار کاهش به هر تن ۴۹۸ تا ۵۰۵ دلار بر روی عرشه رسیده است.

در عین حال، بخش عمده ورق های فولادی تولیدی ایران به جنوب شرق آسیا صادر می شود و قیمت ثبت شده در آخرین پیشنهادات ۵۰۵ دلار بر روی عرشه بوده است. مشتریان ورق های فولادی در جونب شرق آسیا گفتند، ورق های فولادی ایران با احتساب هزینه حمل ۵۴۰ تا ۵۴۵ دلار است و قیمت آن برای تحویل بر روی عرشه نیز ۵۰۵ تا ۵۱۰ دلار است. برآورد قیمت های هفتگی صورت گرفته توسط متال بولتین نشان می دهد که قیمت ورق های فولادی صادراتی ایران بر روی عرشه در هفته منتهی به ۲۷ ژوئن هر تن ۵۰۵ تا ۵۱۰ دلار بوده که ۵ دلار نسبت به هفته گذشته افزایش نشان می دهد.

منبع: پایگاه خبری متال بولتن
عنوان
شرکت
قیمت کنونی
تغییرات قیمت
محل بارگیری
بروز رسانی
خرید
عنوان
شرکت
کشور
واحدپول
قیمت کنونی
تغییرات قیمت
بروز رسانی

خبر های مشابه

مركز تخصصى فلزات با هدف اطلاع رسانى زنجیره كامل فولاد و در راستاى شفاف سازى صنعت فلزات پا به عرصه نهاد. این مركز در طى سالیان متوالى تلاش كرده است با فراهم سازى اطلاعات جامع زنجیره فولاد به پیشبرد صنعت فولاد كمکى در توان خود كرده باشد. در مركز تخصصى فلزات به طور روزانه و لحظه اى قیمت محصولات زنجیره فولاد، عرضه و معاملات بورس صنعت فولاد، اخبار صنعت و رویداد هاى مرتبط اطلاع رسانى مى شود. امید است صنعتگران و بازرگان با در دست داشتن این اطلاعات به تحلیلى درست از بازار دست یابد و بتواند با تسلط بر بازار به تجارتى موفق دست یابند.

بر چسب ها

  • 031-36295535
  • info@Felezat.com