• 031-36295535
  • info@Felezat.com

عملکرد قابل تحسین فولادسازان در راستای استفاده بهینه از آب

انتشار: 1397/3/5

شاید بتوان گفت فولاد ازجمله صنایعی است که در سطح کشور از نظر استفاده بهینه از آب بالاترین اقدامات را انجام داده هرچند که هنوز ظرفیت برای ادامه کار وجود دارد.

مرکز تخصصی فلزات: محسن کوهکن ریزی، عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس در خصوص اقدامات شرکت‌های تولیدکننده فولاد و آنها در راستای کاهش مصرف آب با توجه به کاهش میزان بارندگی‌ها در کشور، اظهار داشت: شرکت ذوب آهن اصفهان نیروگاه خود را به صورت کامل تعطیل کرده و پس‌آپ‌های صنعتی را که به لاگن‌ها ریخته می‌شد را به خط تولید برگردانده است و لاگن‌ها به‌صورت کامل خشک شده‌اند.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه کوره‌ها به‌صورت مداوم نیاز دارند تا مقداری آب همواره در اطراف آنها در حال گردش باشد، گفت: شرکت ذوب آهن قرارداد جدیدی را منعقد کرده و مطالعات آن در حال انجام است تا چرخه آب را کامل کنند و آب مصرفی آنها هدر رفت نداشته باشند.

نماینده مردم لنجان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه موضوع کاهش و صرفه جویی در مصرف آب برا ی تولیدکنندگان آب از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است، ادامه داد: اقدامات صورت گرفته شده در راستای حفاظت از منابع آب توسط تولیدکنندگان آهن و فولاد خوب بوده است اما باید از سال‌های قبل صورت می‌گرفت.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی در پایان با تاکید بر به صورت مثال شرکت فولاد سبا در شرایط فعلی خط تکمیلی خود را با استفاده از جمع‌آوری فاضلاب تعدادی شهر کوچک تکمیل کرده است و از آن استفاده می‌کند، خاطرنشان کرد: شاید در سطح کشور از نظر استفاده بهینه از آب بالاترین اقدامات صورت گرفته هرچند که هنوز ظرفیت برای ادامه کار وجود دارد.

منبع: اخبار فلزات
عنوان
شرکت
قیمت کنونی
تغییرات قیمت
محل بارگیری
بروز رسانی
خرید
عنوان
شرکت
کشور
واحدپول
قیمت کنونی
تغییرات قیمت
بروز رسانی

خبر های مشابه

مركز تخصصى فلزات با هدف اطلاع رسانى زنجیره كامل فولاد و در راستاى شفاف سازى صنعت فلزات پا به عرصه نهاد. این مركز در طى سالیان متوالى تلاش كرده است با فراهم سازى اطلاعات جامع زنجیره فولاد به پیشبرد صنعت فولاد كمکى در توان خود كرده باشد. در مركز تخصصى فلزات به طور روزانه و لحظه اى قیمت محصولات زنجیره فولاد، عرضه و معاملات بورس صنعت فولاد، اخبار صنعت و رویداد هاى مرتبط اطلاع رسانى مى شود. امید است صنعتگران و بازرگان با در دست داشتن این اطلاعات به تحلیلى درست از بازار دست یابد و بتواند با تسلط بر بازار به تجارتى موفق دست یابند.

بر چسب ها

  • 031-36295535
  • info@Felezat.com