• 031-36295535
  • info@Felezat.com

فولاد میانی و ورق به ترتیب پیشتاز در صادرات و واردات محصولات فولادی

انتشار: 1397/4/2

گزارش انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران از آمارهای دو ماهه اول سال 97 نشان می دهد، همچنان سهم فولاد میانی در صادرات قابل توجه است و در حالی که افت چشمگیر واردات به چشم می خورد اما هنوز هم ورق در صدر واردات قرار دارد.

مرکز تخصصی فلزات:گزارش انجمن تولیدکنندگان فولاد از وضعیت صادرات و واردات محصولات فولادی طی دو ماهه اول سال ۹7 نشان می دهد در بخش تولید سهم ورق گرم همچنان در کل تولید قابل توجه است و ۴۱.۴ درصد از کل محصولات تولیدی را به خود اختصاص داده است. میلگرد سهم ۳۳ درصدی داشته و سهم ورق سرد ۱۰.۶ درصد، ورق پوششدار ۶.۱ درصد و تیر آهن ۵.۱ درصد از کل تولیدات است.

در بخش واردات سهم ورق سرد پیشتاز است و ۳۵.۶ درصد از کل واردات را به خود اختصاص داده است. سپس ورق گرم با ۲۶.۲ درصد، ورق پوششدار با ۲۴.۶ درصد، میلگرد با ۵.۲ درصد، فولاد میانی با ۲.۱ درصد و در نهایت تیرآهن با ۱.۶ درصد از کل قرار دارند.

همچنین در حوزه صادرات سهم فولاد میانی در صادرات قابل توجه و حدود ۷۰.۳ درصد است. بعد از آن میلگرد با ۱۱.۹ درصد، ورق گرم با ۷.۹ درصد، آهن اسفنجی با ۵.۷ درصد، تیرآهن با ۱.۷ درصد، ورق پوششدار با ۰.۵ درصد و ورق سرد با ۰.۲ درصد قرار دارند.

منبع: چیلان
عنوان
شرکت
قیمت کنونی
تغییرات قیمت
محل بارگیری
بروز رسانی
خرید
عنوان
شرکت
کشور
واحدپول
قیمت کنونی
تغییرات قیمت
بروز رسانی

خبر های مشابه

مركز تخصصى فلزات با هدف اطلاع رسانى زنجیره كامل فولاد و در راستاى شفاف سازى صنعت فلزات پا به عرصه نهاد. این مركز در طى سالیان متوالى تلاش كرده است با فراهم سازى اطلاعات جامع زنجیره فولاد به پیشبرد صنعت فولاد كمکى در توان خود كرده باشد. در مركز تخصصى فلزات به طور روزانه و لحظه اى قیمت محصولات زنجیره فولاد، عرضه و معاملات بورس صنعت فولاد، اخبار صنعت و رویداد هاى مرتبط اطلاع رسانى مى شود. امید است صنعتگران و بازرگان با در دست داشتن این اطلاعات به تحلیلى درست از بازار دست یابد و بتواند با تسلط بر بازار به تجارتى موفق دست یابند.

بر چسب ها

  • 031-36295535
  • info@Felezat.com