• 031-36295535
  • info@Felezat.com

قیمت فولاد ایران ارزان‌تر از نرخ‌های جهانی

انتشار: 1397/1/26

مدیر عامل فولاد یزد نیز در مورد وضعیت بازار فولاد در سال جاری گفت: هم اکنون بیشتر مولفه‌های بازار فولاد از جمله سطح تقاضا، افزایشی و از رشد مطلوبی در اغلب نقاط دنیا برخوردار بوده است.

مدیر عامل فولاد یزد نیز در مورد وضعیت بازار فولاد در سال جاری گفت: هم اکنون بیشتر مولفه‌های بازار فولاد از جمله سطح تقاضا، افزایشی و از رشد مطلوبی در اغلب نقاط دنیا برخوردار بوده است.

 

مرکزتخصصی فلزات: بهادر احرامیان با اشاره به اینکه در چین و سایر نقاط دنیا شاهد رشد خوبی در میزان مصرف فولاد هستیم، افزود: به علت افزایش قیمت مواد اولیه و انرژی، احتمال تغییر شرایط به دلایلی از جمله تداوم رشد اقتصاد چین بر اساس روال فعلی و همچنین جنگ تعرفه‌ای ترامپ که از مهم‌ترین‌ گزینه‌ها تا پایان سال ۲۰۱۸ است، وجود دارد.به گفته وی، حدود ۲۰ سالی است که دنیا جنگ تجاری به خود ندیده و نخستین بار پس از این مدت شاهد این جنگ هستیم که باید منتظر تاثیر آن بر بازار فولاد باشیم.مدیر عامل فولاد یزد همچنین در مورد وضعیت بازار فولاد داخل تصریح کرد: در سال پیش رو طرح‌های فولادی که ناشی از تحریم‌های بین‌المللی متوقف‌شده بودند تکمیل شده و به بهره‌برداری خواهند رسید.وی تاکید کرد: در راستای توسعه صنعت فولاد باید بتوانیم بستر مناسبی برای ایجاد بازارهای صادراتی ایجاد کنیم تا طرح‌های باقی مانده‌ای که قرار است در سال جاری به بهره‌برداری برسند از توجیه اقتصادی برخوردار شوند.

احرامیان در مورد موانع پیش‌روی صنعت فولاد کشور در سال جاری گفت: بازگشت تحریم‌ها ناشی از اتخاذ سیاست‌های رئیس‌جمهوری آمریکا می‌تواند تاثیر منفی روی طرح‌ها و اهداف شرکت‌های فولادی داشته باشد.وی با اشاره به اینکه ایران از ارزان‌ترین فولاد دنیا برخوردار است، افزود: به علت مازاد عرضه هم‌اکنون از لحاظ قیمتی فاصله زیادی با بازارهای جهانی داریم که با افزایش نرخ ارز این تفاوت بیشتر می‌شود.مدیر‌عامل فولاد یزد نرخ ارز و قیمت‌های جهانی را از عوامل اساسی تاثیر‌گذار بر قیمت‌های داخلی دانست و تاکید کرد: اینکه سطح این قیمت‌ها به سطح جهانی برسد جای تردید وجود دارد.وی به تفاوت‌های میان بخش خصوصی و دولتی اشاره کرد و افزود: خصوصی‌سازی واقعی در کشور تا‌کنون صورت نگرفته و رقابت میان دو بخش ناعادلانه است و به بخش خصوصی و دولتی باید به یک دید نگاه شود.احرامیان تصریح کرد: طی سال گذشته در زمینه مصرف ورق گرم (مقاطع عریض) با رشد بسیار خوبی بین ۱۳ تا ۱۴ درصد در بازار داخل مواجه بودیم. کشور ما طی سال ۲۰۱۷ حدود ۲۱ میلیون و ۷۲۶ هزار تن فولاد خام را تولید کرده و توانسته رشد ۴/۲۱ درصدی را در مقایسه با سال قبل از آن به ثبت برساند. پس از این میزان رشد، ایران با یک رتبه رشد جهانی توانست عنوان سیزدهم تولید‌کننده فولاد جهان را به ثبت برساند

 

منبع: دنیای اقتصاد
عنوان
شرکت
قیمت کنونی
تغییرات قیمت
محل بارگیری
بروز رسانی
خرید
عنوان
شرکت
کشور
واحدپول
قیمت کنونی
تغییرات قیمت
بروز رسانی

خبر های مشابه

مركز تخصصى فلزات با هدف اطلاع رسانى زنجیره كامل فولاد و در راستاى شفاف سازى صنعت فلزات پا به عرصه نهاد. این مركز در طى سالیان متوالى تلاش كرده است با فراهم سازى اطلاعات جامع زنجیره فولاد به پیشبرد صنعت فولاد كمکى در توان خود كرده باشد. در مركز تخصصى فلزات به طور روزانه و لحظه اى قیمت محصولات زنجیره فولاد، عرضه و معاملات بورس صنعت فولاد، اخبار صنعت و رویداد هاى مرتبط اطلاع رسانى مى شود. امید است صنعتگران و بازرگان با در دست داشتن این اطلاعات به تحلیلى درست از بازار دست یابد و بتواند با تسلط بر بازار به تجارتى موفق دست یابند.

بر چسب ها

  • 031-36295535
  • info@Felezat.com