• 031-36295535
  • info@Felezat.com

مصوبات جلسه امروز مجلس در حمایت از تولید

انتشار: 1397/5/15

در جلسه امروز نمایندگان مجلس در کمسیون ویژه حمایت از تولید داخل، مواردی به تصویب رسید که در متن خبر به آنها پرداخته شده است.

مرکز تخصصی فلزات: پیرو خبر "موافقت مجلس با درخواست انجمن تولیدکنندگان فولاد" در جلسه امروز نمایندگان مجلس درکمسیون ویژه حمایت از تولید داخل، مواردی به تصویب رسید که برخی از آنها عبارت اند از:

1-  سقف 5 درصدی رشد قیمت پایه بورس برای فولاد برداشته می‌شود
2-  الزام به حفظ بازارهای صادراتی فعلی و پرهیز از هرگونه تهدید به قطع صادرات
3-  رصد موجودی انبارهای خریداران از بورس کالا
4-  انتشار اسامی خریداران محصولات از بورس کالا
5-  خریداران شمش و آهن اسفنجی از بورس کالا ملزم به عرضه درصدی محصولات هستند ... فرمول به گونه ای است که ازهر 1000 تن آهن اسفنجی خریداری شده، 600 تن شمش بایستی در بورس عرضه شود... همینطور به ازای هر 1000 تن اسلب و بیلت خریداری شده، 750 تن ورق و میلگرد بایستی از سوی خریدار در بورس عرضه شود

6. شاید مهمترین مصوبه جلسه مربوط به ارز رسمی محاسبه شده در قیمت پایه بورس کالا باشد... از دیدگاه ایمیدرو، انجمن فولاد و شرکتهای فولادی و البته مجلس، قیمت پایه بر اساس بازار ثانویه بروزآوری شده و بایستی معیار آینده باشد... توجیه این موضوع نیز بسیار ساده بود و چون محصولات مورد نیاز فولادسازان به قیمت ارز بازار ثانویه تامین میشود، محصول نیز بایستی بر این اساس فروخته شود

در نهایت نیز تصمیم بر آن شد به منظور جمع بندی قیمت پایه، جلسه ای دیگر این هفته در محل وزارت صمت برگزار شود و همزمان بورس کالا اقدام به استعلام از حاکمیت (وزارت اقتصاد/بانک مرکزی/وزارت صمت) کند تا موضوع نهایی شود.

منبع: چیلان
عنوان
شرکت
قیمت کنونی
تغییرات قیمت
محل بارگیری
بروز رسانی
خرید
عنوان
شرکت
کشور
واحدپول
قیمت کنونی
تغییرات قیمت
بروز رسانی

خبر های مشابه

مركز تخصصى فلزات با هدف اطلاع رسانى زنجیره كامل فولاد و در راستاى شفاف سازى صنعت فلزات پا به عرصه نهاد. این مركز در طى سالیان متوالى تلاش كرده است با فراهم سازى اطلاعات جامع زنجیره فولاد به پیشبرد صنعت فولاد كمکى در توان خود كرده باشد. در مركز تخصصى فلزات به طور روزانه و لحظه اى قیمت محصولات زنجیره فولاد، عرضه و معاملات بورس صنعت فولاد، اخبار صنعت و رویداد هاى مرتبط اطلاع رسانى مى شود. امید است صنعتگران و بازرگان با در دست داشتن این اطلاعات به تحلیلى درست از بازار دست یابد و بتواند با تسلط بر بازار به تجارتى موفق دست یابند.

بر چسب ها

  • 031-36295535
  • info@Felezat.com