• 031-36295535
  • info@Felezat.com

نگران خرید آهن و میلگرد بازار توسط عده‌ای خاص هستیم

انتشار: 1397/5/9

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس: این نگرانی وجود دارد که بالا رفتن تقاضا به دلیل خرید آهن و میلگرد توسط عده‌ای خاص و ذخیره آن باشد که این موضوع مناسب نیست.

مرکز تخصصی فلزات: حمیدرضا فولادگر در خصوص افزایش قیمت تیرآهن و میلگرد، اظهار داشت: باید بررسی کنیم که دلایل افزایش قیمت تیرآهن و میلگرد چیست زیرا می‌توان بخشی از آن را به دلیل وابستگی به ارز و بالارفتن تقاضا در بازار دانست. عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه پروژه‌‌های عمرانی کشور به قدری فعال نیستند که مصرف میلگرد و تیر آهن بالا رفته باشد، گفت: این نگرانی وجود دارد که بالا رفتن تقاضا به دلیل خرید آهن و میلگرد توسط عده‌ای خاص و ذخیره آن باشد که این موضوع مناسب نیست.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه دلایل افزایش قیمت در کمیسیون‌ صنایع و معادن و کمیسیون ویژه حمایت از تولید داخل بررسی می‌شود، ادامه داد: باید تحلیل کنیم که ریشه دلایل افزایش قیمت‌ها چیست و اینکه آیا ناشی از بالا رفتن قیمت ارز، بالا رفتن تقاضا و یا هزینه تولید به این میزان افزایش پیدا کرده که به یک‌باره قیمت آهن و میلگرد دو برابر شده است.

رئیس کمیسیون ویژه حمایت از تولید داخل با اشاره به اینکه تا زمانیکه تحلیل دقیقی از دلایل افزایش قیمت نداشته باشیم نمی‌توانیم به درستی قضاوت کنیم، ادامه داد: باید دولت نظارت و مدیریت کند که افزایش قیمت‌ها باعث نشود که دغدغه جدیدی را در بازار آهن‌آلات تجربه کنیم.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای در پایان با تاکید بر اینکه نباید به تب تقاضا آهن‌آلات دامن زده شود تا عده‌ای بی‌دلیل به سمت خرید آنها حرکت کنند، عنوان کرد: افزایش نرخ ارز در افزایش قیمت تیرآهن و میلگرد قطعا تاثیر داشته اما این تاثیرگذاری در برخی از صنایع فولادی ارز بری کمتری دارد، تیغه الکترود و برخی از مواد اولیه وارداتی است که باید سهم ارز بری‌ها نیز بررسی شود.

منبع: خبرگزاری مجلس شورای اسلامی
عنوان
شرکت
قیمت کنونی
تغییرات قیمت
محل بارگیری
بروز رسانی
خرید
عنوان
شرکت
کشور
واحدپول
قیمت کنونی
تغییرات قیمت
بروز رسانی

خبر های مشابه

مركز تخصصى فلزات با هدف اطلاع رسانى زنجیره كامل فولاد و در راستاى شفاف سازى صنعت فلزات پا به عرصه نهاد. این مركز در طى سالیان متوالى تلاش كرده است با فراهم سازى اطلاعات جامع زنجیره فولاد به پیشبرد صنعت فولاد كمکى در توان خود كرده باشد. در مركز تخصصى فلزات به طور روزانه و لحظه اى قیمت محصولات زنجیره فولاد، عرضه و معاملات بورس صنعت فولاد، اخبار صنعت و رویداد هاى مرتبط اطلاع رسانى مى شود. امید است صنعتگران و بازرگان با در دست داشتن این اطلاعات به تحلیلى درست از بازار دست یابد و بتواند با تسلط بر بازار به تجارتى موفق دست یابند.

بر چسب ها

  • 031-36295535
  • info@Felezat.com