• 031-36295535
  • info@Felezat.com

نیاز به تولید سالانه ۴۰ میلیون تن سنگ آهن در سنگان

انتشار: 1397/3/5

معاون طرح‌های توسعه معدن و صنایع معدنی ایمیدرو در پانزدهمین همایش علمی مهندسی معدن گفت: سالانه ۱۷ میلیارد تن استخراج موادمعدنی در جهان انجام مى شود. به گزارش روابط عمومی ایمیدرو، اردشیر سعد محمدی افزود: ۲۷درصد گردش مالى اقتصادى در بخش منابع طبیعى دنیا متعلق به معدن است.

مرکز تخصصی فلزات: وی افزود: در دنیا حدود یک میلیارد و ۶۶۰میلیون تن فولاد در سال تولید مى‌‌شود. در این میان میزان تولید فولاد ایران در سال گذشته حدود ۲۲ میلیون تن بوده است.وی تصریح کرد: اگر خواستار تغییر جایگاه جهانی خود هستیم باید نگاه خود را تغییر دهیم. از طرفی برای رسیدن به ۵۵میلیون تن فولاد نیازمند ۱۳ میلیارد یورو سرمایه‌گذارى در حوزه توسعه زیر ساخت‌ها هستیم.وی افزود: براى افق ۱۴۰۴ و تولید ۵۵ میلیون تن فولاد نیازمند ۱۶۲میلیون تن سنگ‌آهن هستیم. در این راستا سنگان باید از تولید فعلی خود به تولید سالانه ۴۰میلیون تن سنگ آهن برسد.معاون طرح‌های توسعه معدن و صنایع معدنی ایمیدرو خاطرنشان کرد: هرسال در جهان، ۲۳ میلیون تن مس تولید می‌شود که سهم ما کمتر از ۲۰۰هزار تن است. همچنین درباره زغال‌سنگ نیز می‌توان گفت استخراج زغال‌سنگ خام ایران به ۲ میلیون تن نمى‌رسد.وی با اشاره به اینکه ۳۳۷ هزار تن آلومینیوم در سال گذشته در ایران تولید شده است، افزود: در حوزه‌هاى مختلف معدنى با در اختیار داشتن ذخایر قابل توجه همچون ۵ درصد سهم جهانى، در بخش تولید تنها سهمى یک درصدى در حوزه‌های مختلف را داریم و باید به فکر تغییر در تکنیک‌های خود باشیم.سعدمحمدی گفت: اتحادیه اروپا۲۰ عنصر را به‌عنوان عنصر خاص براى ۵ سال آینده مشخص کرده است.به گفته وی، معدن بر خلاف ذهنیت‌هاى موجود ظرفیت بالایی در اشتغال‌زایی دارد.

 

منبع: دنیای اقتصاد
عنوان
شرکت
قیمت کنونی
تغییرات قیمت
محل بارگیری
بروز رسانی
خرید
عنوان
شرکت
کشور
واحدپول
قیمت کنونی
تغییرات قیمت
بروز رسانی

خبر های مشابه

مركز تخصصى فلزات با هدف اطلاع رسانى زنجیره كامل فولاد و در راستاى شفاف سازى صنعت فلزات پا به عرصه نهاد. این مركز در طى سالیان متوالى تلاش كرده است با فراهم سازى اطلاعات جامع زنجیره فولاد به پیشبرد صنعت فولاد كمکى در توان خود كرده باشد. در مركز تخصصى فلزات به طور روزانه و لحظه اى قیمت محصولات زنجیره فولاد، عرضه و معاملات بورس صنعت فولاد، اخبار صنعت و رویداد هاى مرتبط اطلاع رسانى مى شود. امید است صنعتگران و بازرگان با در دست داشتن این اطلاعات به تحلیلى درست از بازار دست یابد و بتواند با تسلط بر بازار به تجارتى موفق دست یابند.

بر چسب ها

  • 031-36295535
  • info@Felezat.com