• 031-36295535
  • info@Felezat.com

هشدار اتاق بازرگانی و صنایع آلمان درباره شکست برجام

انتشار: 1397/2/16

فولکر ترایر رئیس بخش بین‌الملل اتاق صنایع و بازرگانی آلمان هشدار داده است که در صورت شکست برجام، نه فقط روابط اقتصادی، بلکه اعتماد شرکت‌ها به قوانین بین‌الملل نیز صدمه می‌بیند. او از دولت آلمان خواست برای حفظ برجام تلاش ‌کند.

مرکز تخصصی فلزات: به گزارش خبرگزاری آلمان، فولکر ترایر، قایم مقام اتحادیه اتاق‌های صنایع و بازرگانی آلمان (DIHK) از دولت آلمان خواسته است که در درون اتحادیه اروپا بر خلاف آمریکا برای حفظ برجام تلاش کند. ترایر همچنین خواستار آن شد که آلمان برای ادامه مناسبات اقتصادی با ایران و نیز بهبود تامین مالی معاملات با ایران بیشترکوشش کند.

▫️اگرچه تبادلات تجاری میان ایران و آلمان در سال ۲۰۱۵ بعد از تعلیق تحریم‌ها به میزان قابل توجهی افزایش یافته، اما مناسبات اقتصادی دو کشور همچنان در سطحی پائین‌تر از پتانسیلی مانده که باید رشد می‌کرده است. به گفته ترایر تامین اعتبارات مالی یکی از دشواری‌هایی بوده که در رشد تبادلات تجاری میان طرفین مانع ایجاد کرده است.

▫️دولت ترامپ با توافق اتمی با ایران مخالفت کرده و قرار است به‌زودی درباره ماندن در این توافق تصمیم بگیرد. ترامپ تصمیم خود را ۱۲مه اعلام خواهد کرد.

▫️با توجه به رویکرد انتقادی و منفی دولت ترامپ نسبت به برجام، فولکر ترایر، رئیس بخش بین‌الملل اتاق صنایع و بازرگانی آلمان تاکید کرده است که بسیاری از شرکت‌ها نگران این‌اند که تجارت با ایران منجر به از دست دادن معاملات آنها در آمریکا شود.

▫️به گفته ترایر به ویژه بانک‌هایی که در سطح بین‌المللی فعال هستند در صورت بازگشت تحریم‌ها با ریسک بزرگی مواجه خواهند شد و ممکن است به طور کلی از بازار ایران خارج شوند. این مسئله به گفته قائم مقام اتاق صنایع و بازرگانی آلمان می‌تواند برای شرکت‌های آلمانی مشکلاتی را فراهم کند و این شرکت‌ها نتوانند در ایران سرمایه‌گذاری کنند.

منبع: ایفنا
عنوان
شرکت
قیمت کنونی
تغییرات قیمت
محل بارگیری
بروز رسانی
خرید
عنوان
شرکت
کشور
واحدپول
قیمت کنونی
تغییرات قیمت
بروز رسانی

خبر های مشابه

مركز تخصصى فلزات با هدف اطلاع رسانى زنجیره كامل فولاد و در راستاى شفاف سازى صنعت فلزات پا به عرصه نهاد. این مركز در طى سالیان متوالى تلاش كرده است با فراهم سازى اطلاعات جامع زنجیره فولاد به پیشبرد صنعت فولاد كمکى در توان خود كرده باشد. در مركز تخصصى فلزات به طور روزانه و لحظه اى قیمت محصولات زنجیره فولاد، عرضه و معاملات بورس صنعت فولاد، اخبار صنعت و رویداد هاى مرتبط اطلاع رسانى مى شود. امید است صنعتگران و بازرگان با در دست داشتن این اطلاعات به تحلیلى درست از بازار دست یابد و بتواند با تسلط بر بازار به تجارتى موفق دست یابند.

بر چسب ها

  • 031-36295535
  • info@Felezat.com