• 031-36295535
  • info@Felezat.com

هند با آمریکا در سازمان تجارت جهانی مقابله می کند

انتشار: 1397/2/22

هند خود را برای مقابله با اتهامات آمریکا در سازمان تجارت جهانی مبنی بر عدم ارائه گزارش واقعی درباره یارانه های دولتی به محصولات کشاورزی آماده می کند.

مرکز تخصصی فلزات: براساس قوانین سازمان تجارت جهانی، کشورها موظفند یارانه پرداختی بر ارزش کل محصولات کشاورزی خود را گزارش کنند اما آمریکا مدعی است هند که گزارش واقعی به این سازمان ارائه نکرده چون یارانه پرداختی به محصولات خاص از جمله برنج و گندم را در اطلاعات داده شده لحاظ نمی کند.
همچنین سازمان تجارت جهانی ارز خاصی را برای کشورها جهت گزارش ارزش محصولات کشاورزی خود تعیین نکرده است. آمریکا می خواهد هند گزارش های خود را بر اساس ارز روپیه به سازمان تجارت جهانی ارائه دهد درحالی که هند از ارز دلار برای انتشار این گزارش ها استفاده می کند.
یک مقام هندی گفت: محاسبات آمریکایی ها اشتباه است و ما در مقابل این اتهامات از خود دفاع خواهیم کرد.
روز پنجشنبه آمریکا به دلیل ندادن گزارش صحیح درمورد قیمت حمایتی درخصوص غلات از هند به سازمان تجارت جهانی شکایت کرد.
نماینده تجاری و وزارت کشاورزی آمریکا در بیانیه ای مشترک اعلام کردند: عدم گزارش صحیح در خصوص قیمت حمایتی از سوی کشورها قوانین سازمان تجارت جهانی را نقض می کند.
در ادامه این بیانیه آمده است: بر اساس یافته های آمریکا، هند قیمت حمایتی خود برای غلات به خصوص برنج و گندم را در بازارهای این کشور به صورت قابل توجهی کمتر از مقدار واقعی آن اعلام کرده است.
روبرت لایتزیر نماینده تجاری آمریکا گفت: ایالات متحده انتظار دارد که همکاران تجاری ما به قوانین سازمان تجارت جهانی در خصوص گزارش های لازمه احترام بگذارند.
سانی پرود وزیر کشاورزی آمریکا گفت: هند یک بازار بسیار بزرگ است و ما خواهان سهم بیشتر کالای آمریکایی در بازار این کشور هستیم. هند باید در ارتباط با اقدامات خود شفاف باشد.
این درحالی است که ماه گذشته مقامات هندی اعلام کردند دهلی نو به دنبال شکایت از آمریکا در سازمان تجارت جهانی به دلیل افزایش تعرفه گمرکی برای واردات آلومینیوم و فولاد است.
پیش از آن آمریکا از کمک های یارانه ای هند به صادرات این کشور انتقاد کرده بود.
لایتزیر نماینده تجاری آمریکا در سازمان تجارت جهانی گفت: چندین برنامه یارانه ای هند به صادر کنندگان این کشور سود می رسانند که این امر به آنها اجازه می دهد تا کالای خود را با قیمتی ارزانتر به فروش برسانند. این برنامه ها به قیمت صدمه به کارگران و صادرکنندگان آمریکایی تمام می شود.
دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا کشورهایی مانند هند و چین را به وضع تعرفه های مالیاتی متقابل تهدید و اعلام کرده است که این کشورها باید تعرفه های مالیاتی مشابه با آمریکا تصویب کنند.
ترامپ پس از وضع مالیات 25 و 10 درصدی به ترتیب برای واردات فولاد و آلومینیوم از تمام کشورها به جز مکزیک و کانادا گفت: ما قصد داریم طرح مالیات متقابل را به اجرا بگذاریم تا اگر چین و هند مالیات هایی 25 درصدی و یا 50 درصدی برای واردات کالای ما در نظر بگیرند، آمریکا نیز دارای شماره گذاری مشابه باشد.
آمریکا پیش از این نیز در نشست وزرای سازمان تجارت جهانی در آرژانتین با نظر هند در مورد بهبود برنامه یارانه های غذایی مخالفت کرده بود.
در این نشست هند، آمریکا را متهم به نقض تعهدات خود کرد. هند و آمریکا همچنین در مورد وضعیت ' کشور در حال توسعه' هند در سازمان تجارت جهانی با یکدیگر مشاجره کردند.
هند سعی کرده است تا در سازمان تجارت جهانی به یک تصمیم جامع در خصوص انبار کردن عمومی غلات غذایی برسد. هند می خواهد بدون اینکه از سوی این سازمان مورد چالش قرار بگیرد اقدام به خرید، ذخیره و همچنین فروش مواد غذایی کند.
دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا بر اساس سیاست 'اول آمریکای' خود بسیار از طرح های سازمان تجارت جهانی انتقاد کرده است.

منبع: ایرنا
عنوان
شرکت
قیمت کنونی
تغییرات قیمت
محل بارگیری
بروز رسانی
خرید
عنوان
شرکت
کشور
واحدپول
قیمت کنونی
تغییرات قیمت
بروز رسانی

خبر های مشابه

مركز تخصصى فلزات با هدف اطلاع رسانى زنجیره كامل فولاد و در راستاى شفاف سازى صنعت فلزات پا به عرصه نهاد. این مركز در طى سالیان متوالى تلاش كرده است با فراهم سازى اطلاعات جامع زنجیره فولاد به پیشبرد صنعت فولاد كمکى در توان خود كرده باشد. در مركز تخصصى فلزات به طور روزانه و لحظه اى قیمت محصولات زنجیره فولاد، عرضه و معاملات بورس صنعت فولاد، اخبار صنعت و رویداد هاى مرتبط اطلاع رسانى مى شود. امید است صنعتگران و بازرگان با در دست داشتن این اطلاعات به تحلیلى درست از بازار دست یابد و بتواند با تسلط بر بازار به تجارتى موفق دست یابند.

بر چسب ها

  • 031-36295535
  • info@Felezat.com