• 031-36295535
  • info@Felezat.com

وضعیت مصرف فولاد میانی و محصولات فولادی

انتشار: 1397/5/9

براساس آمار انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران مصرف ظاهری فولاد میانی ایران در بهار 97 شاهد رشد 23 درصدی بود و به 4.5 میلیون تن رسید.همچنین مصرف کل محصولات فولادی با کاهش 7 درصدی همراه بوده است.

مرکز تخصصی فلزات: بیشترین افت مصرف در ورق سرد و ورق پوششدار با ۱۷ درصد کاهش بود. مصرف ورق گرم  با ۸ درصد افت به یک میلیون و ۹۴۰ هزار تن رسید.

مصرف میلگرد نیز با ۲ درصد افت به یک میلیون و ۴۲۶ هزار نن رسید. مصرف ظاهری ورق پوششدار ۶۵۱ هزار تن و ورق پوششدار ۴۰۲ هزار تن شد.

مصرف ظاهری فولاد میانی از ۳ میلیون و ۶۲۳ هزار تن در سه ماهه اول سال قبل به ۴ میلیون و ۴۵۰ هزار تن رسید. از این میزان ۲ میلیون و ۳۱۶ هزار تن بیلت و بلوم و ۲ میلیون و ۱۳۴ هزار تن اسلب در کشور به مصرف رسید که رشد بلوم و بیلت ۱۸ درصد و اسلب ۲۸ درصد بوده است.

مصرف محصولات فولادی اما کاهشی بود و با افت ۷ درصدی از ۵ میلیون و ۱۹۳ هزار تن در سه ماهه پارسال به ۴ میلیون و ۸۲۰ هزار تن در بهار سال جاری رسید.

علی رغم کاهش مصرف کلیه محصولات فولادی، مصرف تیرآهن رشد ۵۶ درصدی یافته و به ۲۰۷ هزار تن رسید.

براساس آمار انجمن فولاد مصرف فولاد آهن اسفنجی در سه ماهه اول امسال با ۲۱ درصد رشد نسبت به مدت مشابه سال قبل به ۶ میلیون و ۴۰۵ هزار تن رسید.

جدول مصرف ظاهری فولاد میانی و محصولات فولادی در 2 ماهه سال 96 و 97

منبع: انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران
عنوان
شرکت
قیمت کنونی
تغییرات قیمت
محل بارگیری
بروز رسانی
خرید
عنوان
شرکت
کشور
واحدپول
قیمت کنونی
تغییرات قیمت
بروز رسانی

خبر های مشابه

مركز تخصصى فلزات با هدف اطلاع رسانى زنجیره كامل فولاد و در راستاى شفاف سازى صنعت فلزات پا به عرصه نهاد. این مركز در طى سالیان متوالى تلاش كرده است با فراهم سازى اطلاعات جامع زنجیره فولاد به پیشبرد صنعت فولاد كمکى در توان خود كرده باشد. در مركز تخصصى فلزات به طور روزانه و لحظه اى قیمت محصولات زنجیره فولاد، عرضه و معاملات بورس صنعت فولاد، اخبار صنعت و رویداد هاى مرتبط اطلاع رسانى مى شود. امید است صنعتگران و بازرگان با در دست داشتن این اطلاعات به تحلیلى درست از بازار دست یابد و بتواند با تسلط بر بازار به تجارتى موفق دست یابند.

بر چسب ها

  • 031-36295535
  • info@Felezat.com